Що робити тим, у кого “на дощ“ болять коліна

У багатьох людей напередодні дощу починають "крутити" суглоби в колінах, проте, медики стверджують, що ніякого зв'язку з погодою тут немає. Сертифіковані спеціалісти по силовий і фізичній підготовці не мають наукового пояснення того, чому люди скаржаться на болі в колінах в періоди погіршення погоди, але назвати це міфом язик не повертається ні у кого.

Що робити тим, у кого “на дощ“ болять коліна - today.ua

У дослідженні 2007 року, проведеному Університетом Тафтса, опублікованому в Американському медичному журналі, сказано, що у 200 людей з остеоартритом колінного суглоба при падінні температури на 10 градусів посилювалися болі. Підвищення атмосферного тиску також було пов'язано з посиленням болю.

Радник МОЗ, доктор медичних наук, професор і директор спортивної медицини PM&R в Стенфордському університеті Майкл Фредеріксон розповів, що коли голландські дослідники вивчили вплив погоди на людей на остеоартроз кульшового суглоба, вони виявили, що оцінка болю погіршується на один пункт на кожні 10 відсотків підвищення вологості .

З яких причин можуть хворіти коліна?

Зміни атмосферного тиску можуть призвести до розширення і скорочення сухожиль, м'язів і будь-який рубцевої тканини навколо суглоба. У людей, у яких є артрит суглобів, перепади погоди дійсно можуть викликати болі. А все тому, що низька температура призводить до згущення синовіальної рідини в суглобах, викликаючи хворобливі відчуття.

Медики пояснюють, що синовіальна рідина для наших суглобів є мастилом, яка дозволяє суглобам плавно і ефективно ковзати і рухатися під час обертання, згинання та розгинання. Якщо синовіальна рідина згущується, суглоби стають більш жорсткими.

Молоді здорові люди не повинні відчувати змін тиску повітря в суглобах. Зазвичай це відбувається, коли в суглобі вже є артрит.Що робити тим, у кого “на дощ“ болять коліна Щоб суглоби якомога довше були пружними і не хворіли, потрібно вести в міру активний спосіб життя, плавати, їздити на велосипеді, робити зарядку з мінімальними навантаженнями. Якщо проблеми з суглобами у вас вже є, тоді зверніть увагу на протизапальну дієту, щоб зменшити системне запалення, і в тому числі на погоду. При болях приймайте теплий душ, ванну або сауну. Знеболюючі препарати вживайте лише після призначення лікаря.

Раніше повідомлялося, які шкідливі щоденні звички можуть привести до онкології.

ДЖЕРЕЛОfrom-ua.com