Сало може нашкодити здоров'ю: як правильно вживати продукт

Автор: Марченко Любов

Сало - продукт, без якого рідко обходяться застілля в українських сім'ях. При цьому, скільки людей, стільки й думок про користь і шкоду цього продукту для організму. Але істина, як завжди, лежить посередині. Обидві сторони затято сиплють аргументами на користь свого переконання. Аргументів і "за", і "проти" сала вистачає.

Сало може нашкодити здоров'ю: як правильно вживати продукт  - today.ua

Чому сало варто вважати шкідливим продуктом

Сало - це суцільний холестерин, який при надмірному вживанні, звичайно ж, не забариться відкластися на стінках кровоносних судин. Однак тут ключові слова "надмірне вживання". Отже, якщо їсти його в міру, то шкоди від сала не буде.

Чим корисне сало

Воно містить ненасичені жирні кислоти омега-3, які дуже корисні для людини. Вони зміцнюють структуру клітинних мембран, що впливає на загальний стан організму і запобігає багатьом небезпечним захворюванням, включаючи онкологічні. Тому роль цих жирних кислот переоцінити важко.

Сало може нашкодити здоров'ю: як правильно вживати продукт Звичайно, ці кислоти містяться не лише в салі. Однак сало є одним із найбільш улюблених українцями і демократичних продуктів. Його недарма іноді називають "українським наркотиком". Втім, і німецькі вчені рекомендують людям із захворюваннями серця щодня включати в свій раціон 20-30 грамів сала.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Уряд ухвалив рішення щодо підвищення зарплати частині бюджетників

У світі найближчим часом стрімко зросте ціна на золото: долар втрачає лідерство

Вердикт

Надмірне вживання сала може завдати шкоди організму. Все-таки там дуже багато "поганого" холестерину, який осідає на стінках кровоносних судин.

Однак у невеликих дозах сало шкоди організму не принесе, зате поповнить його запаси корисними речовинами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо говорити про шкоду сала для організму то радше так - воно приносить шкоду. Однак при розумному вживанні його вплив на наше здоров'я можна не тільки нейтралізувати, але й зробити корисним.

Нагадаємо, медики рекомендують звести вживання сала до мінімуму людям, які страждають від гіпертонії. А ось гіпотонікам можна частіше побалувати себе цим продуктом.