Вчені назвали вітамін, дефіцит якого збільшує ризик смерті від коронавірусу

Автор: Анастасия Березовская

При легкій формі коронавірусу в основному призначають стандартний набір вітамінів - цинк, вітаміни С і D3. Однак вчені з'ясували, що нестача вітаміну К може призвести до серйозних ускладнень при Covid-19, і навіть до летального результату. Особливо це стосується людей, у яких є проблеми з судинами.

Вчені назвали вітамін, дефіцит якого збільшує ризик смерті від коронавірусу - today.ua

Нідерландські та бельгійські вчені визначили, що вітамін К впливає на вироблення білка MGP, який стоїть на захисті від руйнування еластичних волокон в кровоносних судинах і легенях.

Коронавірусна інфекція, потрапляючи в організм людини, впливає на стан судин. Через стрибки тиску, судини знаходяться в постійній роботі. Також їх стінки розм'якшуються, щоб імунні клітини змогли вступити в боротьбу з вірусом. Вчені назвали вітамін, дефіцит якого збільшує ризик смерті від коронавірусу Саме вітамін К допомагає організму виробляти білок MGP, а через його нестачу відбувається пошкодження судин. Це загрожує тромбозом і порушенням кровообігу. Тромб, що відірвався, часто стає причиною раптової смерті.

Подібні симптоми спостерігаються у багатьох пацієнтів хворих на коронавірус, серцево-судинні захворювання, ожиріння і хворобу нирок, а також у діабетиків і гіпертоніків.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А тому дефіцит вітаміну К (що допомагає в роботі легень і регуляції процесів згортання крові) може привести до ускладнень при коронавірусній інфекції.

Нагадаємо, стало відомо, що вакцина від коронавірусу може бути небезпечна. Медик розповів, кому колоти її не варто.