Вакцина від коронавірусу може бути небезпечна: медик розповів, кому варто остерігатися

Вакцина від коронавірусу може бути смертельно небезпечною для деяких людей. Про це попередив українців глава Національної медичної палати Сергій Кравченко.

Вакцина від коронавірусу може бути небезпечна: медик розповів, кому варто остерігатися - today.ua

Разом із тим, Кравченко каже, що медицина поки не може назвати жодного випадку, коли людина померла через вакцину від коронавірусу. Хоча після щеплення траплялося, що люди вмирали, проте поки не встановлено, що стало причиною смерті: наявні хронічні захворювання, вік, збіг обставин чи саме щеплення. Тобто, поки у медиків немає жодного підтвердженого випадку, що людина померла саме внаслідок вакцинації.

"Що стосується летальних випадків від COVID- 19 після вакцинації, то на даний момент немає підтвердження, що смерті людей пов'язані з проведенням вакцинації. З цього приводу проводяться розслідування. Тут має бути з'ясовано, люди померли з природних причин (через вік) або внаслідок інших захворювань або через поствакцинальні ускладнення ", - говорить медик.

Вакцина від коронавірусу може бути небезпечна: медик розповів, кому варто остерігатися Однак він виділяє, принаймні, одну категорію людей, яким вакцинація від коронавірусу протипоказана.

"Завжди є категорія населення, у якої існують прямі протипоказання для вакцинації. Як мінімум, це алергіки. У нас є категорія населення зі 100% протипоказанням до проведення вакцинації", - уточнює лікар.

Для алергіків може стати фатальною вакцина від коронавірусу, що містить компоненти, на які в них якраз може бути алергія. Тому, перш ніж робити щеплення пацієнтові, лікар має, принаймні, поцікавитися, чи немає в людини алергії на якісь препарати. Бажано було б також провести пацієнту обстеження на виявлення алергенів. Та й після отриманої щеплення не завадило би поцікавитися, як він почувається.

Однак в умовах пандемії медики не завжди можуть дотримуватися всіх цих рекомендацій і приділяти стільки часу кожному пацієнту. Тому людям з алергією краще все-таки не ризикувати.

Нагадаємо, глава МОЗ Максим Степанов розповів, що вже до літа цього року вакцина від коронавірусу може з'явитися в Україні у легальному продажу.

ДЖЕРЕЛОgolos.ua
Колишній чоловік Ані Лорак відривається з молодою коханою в Буковелі
Шанувальники вже чують дзвін весільних дзвонів, оскільки відносини колишнього чоловіка Ані Лорак стають все міцніше і міцніше з його новою коханою, мо...
Україну від'єднається від електромережі з Білоруссю і Росією
Україна хоче від'єднатися від спільної електромережі з Білоруссю і Росією, і станеться це до кінця 2023 року. Таку заяву зробив міністр закордонних сп...
“Нафтогаз“ озвучив ціну на газ у березні без урахування абонплати
“Нафтогаз“ озвучив вартість газу для українців, яка буде діяти з 1 березня. Клієнтам компанії кубометр коштуватиме 6,86 грн, стільки ж, скільки і зара...
Володимир Остапчук розповів, як ставиться до вакцинації від коронавірусу
Володимир Остапчук відповів на запитання шанувальників про те, як особисто він ставиться до вакцинації. Шоумен зізнався, що, за словами представника В...
Як швидко схуднути до весни без шкоди здоров'ю: рекомендації медиків
Весна вже зовсім скоро і пора б задуматися про те, щоб зайнятися своєю фігурою. Багато дівчат беруться за справу в останній момент і цікавляться, як ш...