Вакцина від коронавірусу може бути небезпечна: медик розповів, кому варто остерігатися

Автор: Марченко Любов

Вакцина від коронавірусу може бути смертельно небезпечною для деяких людей. Про це попередив українців глава Національної медичної палати Сергій Кравченко.

Вакцина від коронавірусу може бути небезпечна: медик розповів, кому варто остерігатися - today.ua

Разом із тим, Кравченко каже, що медицина поки не може назвати жодного випадку, коли людина померла через вакцину від коронавірусу. Хоча після щеплення траплялося, що люди вмирали, проте поки не встановлено, що стало причиною смерті: наявні хронічні захворювання, вік, збіг обставин чи саме щеплення. Тобто, поки у медиків немає жодного підтвердженого випадку, що людина померла саме внаслідок вакцинації.

"Що стосується летальних випадків від COVID- 19 після вакцинації, то на даний момент немає підтвердження, що смерті людей пов'язані з проведенням вакцинації. З цього приводу проводяться розслідування. Тут має бути з'ясовано, люди померли з природних причин (через вік) або внаслідок інших захворювань або через поствакцинальні ускладнення ", - говорить медик.

Вакцина від коронавірусу може бути небезпечна: медик розповів, кому варто остерігатися Однак він виділяє, принаймні, одну категорію людей, яким вакцинація від коронавірусу протипоказана.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

Уряд ухвалив рішення щодо підвищення зарплати частині бюджетників

"Завжди є категорія населення, у якої існують прямі протипоказання для вакцинації. Як мінімум, це алергіки. У нас є категорія населення зі 100% протипоказанням до проведення вакцинації", - уточнює лікар.

Для алергіків може стати фатальною вакцина від коронавірусу, що містить компоненти, на які в них якраз може бути алергія. Тому, перш ніж робити щеплення пацієнтові, лікар має, принаймні, поцікавитися, чи немає в людини алергії на якісь препарати. Бажано було б також провести пацієнту обстеження на виявлення алергенів. Та й після отриманої щеплення не завадило би поцікавитися, як він почувається.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак в умовах пандемії медики не завжди можуть дотримуватися всіх цих рекомендацій і приділяти стільки часу кожному пацієнту. Тому людям з алергією краще все-таки не ризикувати.

Нагадаємо, глава МОЗ Максим Степанов розповів, що вже до літа цього року вакцина від коронавірусу може з'явитися в Україні у легальному продажу.