Комаровський назвав ліки, які категорично не можна приймати при коронавірусі

Автор: Лобанова Єлизавета

Український лікар-педіатр Євген Комаровський розповів, чи варто лікувати коронавірус антибіотиками. При 20-30% ураження легень медики часто призначають пацієнтам так звані "антибіотики резерву", що на думку Комаровського, неправильно, тому що коли такому пацієнту стає по-справжньому погано, йому нічого вже не допомагає після антибіотиків.

Комаровський назвав ліки, які категорично не можна приймати при коронавірусі - today.ua

Лікар пояснив, що є три основних види пневмонії: бактеріальна, вірусна і пневмонія бактеріальна, яка є ускладненням вірусної. За словами Комаровського, антибіотики використовуються саме для лікування бактеріальної пневмонії. Сильні препарати вбивають бактерії пневмокока або стрептокока.

Якщо людина підхопить вірус, наприклад, аденовірус, грип, або коронавірус, то в легенях виникне вірусне запалення, і воно антибіотиками не лікується.

На фоні вірусної інфекції в легенях може накопичуватися слиз і інфікуватися там. Таким чином виникають ускладнення, і таку вірусно-бактеріальну пневмонію лікують антибіотиками.

Популярні зараз

Стало відомо про посилення мобілізації у двох областях України

На Україну насувається холод: синоптики віщують зимну погоду з вітром і морозами

В Україні почалося стрімке зростання цін на картоплю: з'явились прогнози щодо подальшої вартості цього овочу

Президент зобов'яже Верховну Раду вирішити питання з мобілізацією народних депутатів і чиновників

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо пити при вірусному зараженні антибіотик, то завжди знайдуться бактерії, які вціліють і звикнуть до ліків. Після цього вони отримають умови для розмноження і захворювання перейде в більш складну і стійку до антибіотиків форму. Тому курс антибіотиків завжди потрібно приймати до кінця. Для профілактики пити антибіотики категорично не можна, додає Комаровський. Профілактичне застосуєте антибіотиків при вірусних інфекціях в 6-9 разів збільшує ймовірність розвитку бактеріальної пневмонії.

Євген Комаровський вважає, що поки хвора коронавірусом людина не задихається, їй досить пити тільки жарознижуюче. Решта препаратів потрібно додавати тільки при наявності відповідних симптомів. Раніше Євген Комаровський детально пояснив, як можна перевірити себе і близьких на коронавірус без спеціального тесту.