Комаровський пояснив, як самостійно виявити у себе коронавірус

Український лікар-педіатр Євген Комаровський детально пояснив, як можна перевірити себе і близьких на коронавірус без спеціального тесту. Важливо звертати увагу на один симптом, якого немає ні при грипі, ні при звичайній застуді.

Комаровський пояснив, як самостійно виявити у себе коронавірус - today.ua

Головним маркером COVID-19 Комаровський називає втрату нюху. Нежиті може і не бути, але якщо ви не відчуваєте запахи і смак, тоді з великою ймовірністю у вас коронавірус.

"Тест" чим це пахне »набагато ефективніше будь-термометрії ... Припустимо, ви вчитель в школі. Зранку вам треба замість вимірювання температури потерти ганчірку часником і питати, чим це пахне. Чує запах - слава Богу. Якщо не чує - давай додому терміново" , - роз'яснив медик.

Євген Комаровський заспокоює українців, що не потрібно боятися втрати нюху і смаку. Протягом трьох тижнів після одужання від коронавірусу смакові рецептори, як правило, відновлюються. У деяких випадках на це піде до трьох місяців. Але наслідків бути не повинно, потрібно тільки чекати.

Тиждень тому Кабмін виділив 100 мільйонів гривень приватним лабораторіям на те, щоб вони могли робити безкоштовні тести на коронавірус тим людям, у яких мобільна бригада взяла мазок і відправила його на дослідження, тобто тим, у кого є медичні показання до тестування. Всі інші бажаючі перевіритися на коронавірус повинні робити тест за свій рахунок.

Нагадаємо, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко озвучив суму, в яку хворим коронавірусом має обійтися лікування в лікарняному стаціонарі. Він також зазначив, що лікування "ковідних" хворих в стаціонарі повністю повинно здійснюватися за державний рахунок.