Комаровський пояснив, як самостійно виявити у себе коронавірус

Автор: Лобанова Єлизавета

Український лікар-педіатр Євген Комаровський детально пояснив, як можна перевірити себе і близьких на коронавірус без спеціального тесту. Важливо звертати увагу на один симптом, якого немає ні при грипі, ні при звичайній застуді.

Комаровський пояснив, як самостійно виявити у себе коронавірус - today.ua

Головним маркером COVID-19 Комаровський називає втрату нюху. Нежиті може і не бути, але якщо ви не відчуваєте запахи і смак, тоді з великою ймовірністю у вас коронавірус.

"Тест" чим це пахне »набагато ефективніше будь-термометрії ... Припустимо, ви вчитель в школі. Зранку вам треба замість вимірювання температури потерти ганчірку часником і питати, чим це пахне. Чує запах - слава Богу. Якщо не чує - давай додому терміново" , - роз'яснив медик.

Євген Комаровський заспокоює українців, що не потрібно боятися втрати нюху і смаку. Протягом трьох тижнів після одужання від коронавірусу смакові рецептори, як правило, відновлюються. У деяких випадках на це піде до трьох місяців. Але наслідків бути не повинно, потрібно тільки чекати.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Графіки не лише для світла: в українському місті воду даватимуть по годинам

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тиждень тому Кабмін виділив 100 мільйонів гривень приватним лабораторіям на те, щоб вони могли робити безкоштовні тести на коронавірус тим людям, у яких мобільна бригада взяла мазок і відправила його на дослідження, тобто тим, у кого є медичні показання до тестування. Всі інші бажаючі перевіритися на коронавірус повинні робити тест за свій рахунок.

Нагадаємо, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко озвучив суму, в яку хворим коронавірусом має обійтися лікування в лікарняному стаціонарі. Він також зазначив, що лікування "ковідних" хворих в стаціонарі повністю повинно здійснюватися за державний рахунок.