В Україні вакцину від коронавіруса зберігатимуть приватні компанії, - Ляшко

Автор: Марченко Любов

Вакцина від коронавірусу, що вимагає дуже низьких температур, зберігатиметься у приватних компаніях, в яких є умови для зберігання такого виду препаратів. Про це повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24" головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

В Україні вакцину від коронавіруса зберігатимуть приватні компанії, - Ляшко - today.ua

Як повідомив Ляшко, на складах МОЗ немає умов для зберігання вакцини Pfizer/BioNTech, якою зараз почали масово прищеплювати громадян Євросоюзу. Для того, щоб вона залишалася придатною до використання, її потрібно зберігати при температурі -80 градусів за Цельсієм. Раніше у вітчизняній імунопрофілактиці не використовувалися препарати, що вимагають такої низької температури зберігання. Тому держава не має у своєму розпорядженні такого обладнання. Зате воно є на складах у приватних фармацевтичних компаній, які працюють на території нашої країни.

Віктор Ляшко каже, що у МОЗ вже є попередні домовленості з приватними компаніями, які можуть взяти до себе на зберігання вакцину від коронавірусу.

"Ми запустили роботу з приватними логістичними фармацевтичними компаніями і до нас вийшли з комерційними пропозиціями. І у нас в країні, на вітчизняних складах є можливість зберігання, логістики, транспортування до пунктів щеплення вакцини і при температурі зберігання -80 градусів", - говорить головний санітарний лікар України.

Популярні зараз

Тариф на світло в Україні зросте вдвічі: “Рішення дуже болюче“

В Україні у водіїв тепер частіше будуть перевіряти “автоцивілку“

В Україні злетіли ціни на землю: скільки коштує гектар

Українські артилеристи розповіли про ситуацію зі снарядами під Вовчанськом

В Україні вакцину від коронавіруса зберігатимуть приватні компанії, - Ляшко Він також розповів, як приблизно усе відбуватиметься. Після того, як вакцина потрапить на територію нашої країни, її помістять в термоконтейнери з сухим льодом. У такому вигляді її будуть терміново відправляти на склади приватних компаній, де її можна зберігати доволі тривалий час.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Потім, і це дуже важлива ланка, потрібно буде розрахувати, куди і в яких кількостях відправляти її зі складів вже безпосередньо у пункти вакцинації. Там її можна буде після розморожування тримати при температурі від +2 до +8 градусів. Однак термін такого зберігання обмежується п'ятьма днями, говорить Ляшко.

Нагадаємо, лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, яка входить до Медичної ради при МОЗ України, щодо вакцини від коронавірусу налаштована не так оптимістично, як її колега Віктор Ляшко. Вона передбачає, що вакцина від коронавірусу взагалі з'явиться в Україні не скоро.