Уляна Супрун розповіла про небезпеку зеленки і йоду: ніхто в світі ними рани не обробляє

Автор: Марченко Любов

Колишня керівниця МОЗ Уляна Супрун поміркувала в своєму Facebook щодо незамінності зеленки і йоду в аптечках наших співгромадян. Доктор Супрун каже, що пристрасть до цих двох препаратів незнищенна в українцях, хоча їх давно і з успіхом могли б замінити більш ефективні засоби.

Уляна Супрун розповіла про небезпеку зеленки і йоду: ніхто в світі ними рани не обробляє - today.ua

Навряд чи знайдеться хоч одна домашня аптечка в Україні, в якій не було би флакончиків з йодом і зеленкою. Ці дезінфікуючі засоби для українця - така собі священна корова в фармакології. Все тече, все змінюється, медичні препарати стають більш досконалими, а зеленка з йодом кочують з аптечки дідів в аптечку онуків беззастережно.

А між тим, у світі взагалі ніхто не знає, що таке зеленка. Звичайно, її можна було би вважати найбільшим радянським винаходом, якби вона приносила беззастережну користь при дезінфекції та загоєнні ран. Насправді ж користь від неї сумнівна. Навіть більше, вона небезпечна для дітей, тому що викликає опіки на шкірі і подразнює її.

Не менш небезпечний і йод, який також застосовують як дезінфікуючий засіб. Він також викликає роздратування і, до того ж, він категорично протипоказаний людям із хворобою щитовидної залози, а також матерям, які годують немовлят, вагітним жінкам і маленьким дітям.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Закордонні паспортні сервіси скасували живі черги на тлі ажіотажу через посилення мобілізації

Погодний апокаліпсис у Запоріжжі: вітер трощить дерева, зриває дахи та рве дроти (фото, відео)

Людство вже давно використовує для зняття свербіння і дезінфекції ран зовсім інші засоби, а не зеленку і йод, говорить Супрун. Вони не викликають подразнення, не висушують шкіру і вони безбарвні, а тому не перетворюють людину з вітрянкою у "плямистого оленя". Уляна Супрун розповіла про небезпеку зеленки і йоду: ніхто в світі ними рани не обробляє

"Перш за все рекомендується мазати рани препаратом з діючою речовиною каламін. Він зменшує свербіж, не сушить, заспокоює і охолоджує шкіру, знезаражує, на відміну від 'зеленки' він безбарвний", - ділиться інформацією екс-керівниця МОЗ.

Неглибокі рани і порізи, каже Уляна Супрун, взагалі обробки не потребують. Глибші потрібно промити водою і протерти антисептиком. Їх також слід покрити стерильним матеріалом і притиснути, щоб зупинити кровотечу. Якщо рана брудна, не варто нехтувати вакциною від правця. Загалом, засобів обробки ран багато, проте йоду і зеленці в цьому переліку не місце.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Використовувати зеленку, йод або перекис водню для обробки ран зараз - це як в 21 столітті, коли доступні смартфони, які пропонують безліч можливостей, продовжувати користуватися тільки стаціонарним телефоном, тому що всі так колись звикли робити", - підсумовує Уляна Супрун.

Нагадаємо, Уляна Супрун також розповіла про симптоми, які проявляються в людей, що перехворіли на коронавірус. Щоб від них швидше позбутися, потрібно уникати стресів і повноцінно відпочивати.