Супрун розповіла про симптоми, які з'являються у тих, хто перехворів на коронавірус

Екс-виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про сукупності симптомів, які прийнято називати brain fog, саме вони проявляються у людей, які одужали після коронавирусной хвороби.

Супрун розповіла про симптоми, які з'являються у тих, хто перехворів на коронавірус - today.ua

Дослівно brain fog перекладається «туман в голові», який характеризується загальмованістю мислення, забудькуватістю і ментальної втомою. Дане поняття не є медичним терміном або діагнозом, він лише описує сукупність симптомів або станів. Однак в останні місяці вчені і медики дане поняття використовують для того, щоб більш точно описати неврологічні симптоми, які проявляються у людей, що заразилися коронавірусом.

Лікарі та вчені поки не можуть точно сказати, чому у людей після перенесеної коронавирусной хвороби з'являється brain fog (туман в голові). Це може бути через недостатнє харчування мозку киснем, особливостями імунної відповіді на вірус або аутоімунний стан, при якому організм виробляє антитіла, які атакують клітини мозку. Супрун розповіла про симптоми, які з'являються у тих, хто перехворів на коронавірус Щоб скоріше позбутися від «туману в голові» рекомендується більше відпочивати, уникати стресів, налагодити режим сну і відпочинку (спати по 7-9 годин при зашторених вікнах і в повній тиші), їсти корисну їжу. Також в цьому випадку досить ефективні будуть фізичні навантаження і вивчення чогось нового, щоб мозок отримував помірні навантаження.

Нагадаємо, в Україні за останню добу коронавірус побив черговий антирекорд. Нових випадків небезпечної інфекції виявлено понад 15000.