Уляна Супрун, навіть будучи у відставці, продовжує піклуватися про здоров'я українців. Так, екс-міністр регулярно дає в соцмережі рекомендації, як поводитися в разі того чи іншого захворювання. Не оминає вона стороною і найбільш злободенну нині тему - коронавірус. Так, колишня керівниця МОЗ розповіла, як відновити відчуття нюху і смаку після захворювання на коронавірус.
Перш за все, слід зауважити, що втрата нюху - одна з найперших ознак захворювання. Проявляється це несподівано і швидко. При цьому ніс людини може бути зовсім не закладений.
Слизова оболонка носа - один з найпростіших шляхів проникнення вірусу в організм людини. Потрапляючи в ніс, він приєднується до рецепторів на поверхні клітин. Потім за допомогою білка певного виду вірус впроваджується в клітини і починає розмножуватися. Таким чином, в більшості випадків, саме слизова носа першою піддається атаці злобного вірусу.
Ще один характерний симптом ураження організму ковідом - втрата смаку. Ці два відчуття становлять 40% сенсорної системи людини. Тому не можна недооцінювати їхню втрату.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Як показує досвід, відчуття запаху і смаку починають повертатися протягом одного-двох тижнів після захворювання. Однак в окремих випадках їхнє відновлення може зайняти до року. Тому Уляна Супрун дала кілька рекомендацій, як пришвидшити цей процес.
Крім закапування назальних кортикостероїдів, рекомендованих ученими-медиками, можна ще вдатися до деяких доступних і безпечних способів. Умовно їх можна назвати тренуванням нюху і смаку.
Зокрема, для відновлення нюху Супрун рекомендує взяти собі за правило періодично нюхати ефірні масла, що мають різкий запах. Причому можна нюхати не одне, а кілька масел. Тим самим ми тренуємо свій нюх, що аналогічно фізичним тренуванням м'язів тіла.
Для швидшого відновлення смакових відчуттів, екс-міністр пропонує експериментувати з їжею: додавати в неї більше спецій, робити більш солодкою або кислою, або ж навмисне додавати гірчинку до того, що ви їсте. Правда, такі експерименти напевно все ж краще проводити у своїй тарілці, а не в загальній каструлі.
Нагадаємо, за добу 27 жовтня в Україні зафіксовано рекордну кількість летальних випадків від коронавірусу. В цей день в нашій країні було зафіксовано 165 смертей від COVID-19.