Today.ua

Вчений розповів, чи можно повторно захворіти на коронавірус

Вчений Олександр Лукашев, який очолює Інститут медичної паразитології, тропічних і трансмісивних захворювань Сеченовського університету, розповів про можливості повторного захворювання на коронавірус, а також про дію вакцин від цієї інфекції.

Так, учений говорить, що заразитися на коронавірус повторно цілком можливо, що вже підтверджено досвідом. І в цьому немає дивного. Адже імунітет до вірусу не зберігається надовго. Із часом в організмі людини, що перехворіла, концентрація антитіл знижується, і вона знову може "підчепити" хворобу.

Причому діагностувати повторне захворювання буде складніше, ніж первинне, тому що в організмі ще залишаються ці самі антитіла від першого захворювання. Аналіз лише фіксує їхню наявність, а не дату появи в організмі. Як показує практика, повторне захворювання зазвичай протікає для людини легше, ніж це було в перший раз.

"Вся історія еволюції імунної системи і нашого співіснування з патогенами підказує, що в середньому повторні інфекції будуть протікати легше і не призводитимуть до таких тяжких наслідків", - говорить учений.

При цьому навіть щеплена від коронавірусу людина не застрахована від повторного інфікування. Із плином часу імунітет, отриманий від щеплення, буде слабшати - так само, як і імунітет після перенесеної хвороби. Тому, на жаль, будь-яке щеплення від коронавірусу не буде довічним. Навіть біьше - добре, якщо його дії вистачатиме хоча би на рік.

"Вакцини, які викликають довічний імунітет, розроблені до тих захворювань, які самі викликають довічний імунітет - кір, краснуха, поліомієліт. А з коронавірусом ситуація інша: природний імунітет до коронавірусу - не довічний. Він доволі швидко згасає. Просто наша імунна система не бачить в коронавірусі якоїсь вітальної загрози ", - пояснив Олександр Лукашев.

Тому, скоріш за все, людям доведеться робити щеплення від ковіду щорічно - так само, як і від грипу, підсумував учений.

До речі, медики кажуть, що вакцина від коронавірусу може захистити не всіх. Зокрема, до неї можуть виявитися несприйнятливі люди з імунодефіцитом. Крім того, вакцина погано буде "приживатися" в організмі літніх людей, п'яниць, а також тих, хто приймає протизапальні препарати. Тому найбільш ефективний спосіб захисту таких людей - це формування колективного імунітету, коли завдяки вакцинації молодих і здорових коронавірус просто перестане циркулювати у суспільстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ