Вчені з Аргентини і Канади назвали речовину, здатну допомогти організму в боротьбі з коронавірусом, а в деяких випадках і запобігти проникненню інфекції в організм. Йдеться про мелатонін.
Виявляється цей гормон, який виступає в нашому організмі в ролі регулятора сну, володіє й іншими цінними властивостями, які можуть допомогти організму вистояти в сутичці з COVID-19. Мелатонін має імуномодулюючі, антиоксидантні та протизапальні властивості. Завдяки цим якостям гормон мелатонін грає дуже велику роль в профілактиці захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету та інших серйозних захворювань. А тепер вчені ще й з'ясували, що він здатний створити бар'єр на шляху коронавірусної інфекції. Такою безцінною властивістю мелатонін володіє завдяки своїй здатності придушувати білкову структуру кальмодулін, через яку в клітини організму проникає коронавірус.
Крім того, мелатонін знижує концентрацію протизапальних цитокінів, що викликають в організмі при проникненні інфекції бурхливу реакцію - так званий цитокіновий шторм. Ось саме цей шторм нерідко й призводить до летальних наслідків, коли говорять, що людина буквально "згоріла". Для організму безпечніше, коли імунна система не реагує на інфекцію відразу так бурхливо, а бореться з нею поступово. Так ось, мелатонін якраз і не дає організму відреагувати на інфекцію потужною запальною реакцією.
Крім того, загальновідомо, що він зміцнює імунітет і захищає нервові клітини, які також піддаються атаці коронавірусу.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Усі ці свої висновки співробітники Університету Торонто і Папської католицького університету Аргентини систематизували і представили у вигляді дослідницького звіту .
Нагадаємо, масова вакцинація від коронавірусу стартувала в Британії. Першою жителькою планети, яка отримала щеплення в порядку масової вакцинації, стала 90-річна британка Маргарет Кінан.