Пневмонія і застуда: лікар розповів, як їх розрізняти, щоби не прогавити небезпеку

Автор: Марченко Любов

Застуда і пневмонія мають доволі схожі симптоми. Але при цьому, якщо перша, рано чи пізно, проходить сама, то друга сама не пройде. І якщо пневмонію не лікувати, то дуже скоро можна стати клієнтом ритуальної установи, а не медичної.

Пневмонія і застуда: лікар розповів, як їх розрізняти, щоби не прогавити небезпеку - today.ua

Доктор медицини, старший науковий радник асоціації легень Норман Едельман поділився, на що слід звернути увагу, аби за ширмою застуди не прогавити пневмонію.

При застуді можна уникнути прийому медикаментів. І, якщо температура не дуже висока, то можна обійтися й "бабусиними" засобами: горло пополоскати, ноги погріти, відвари трав попити.

Пневмонія, говорить доктор Едельман, долає організм тоді, коли слабшає імунна система. Організм не може ефективно протистояти хворобі, і вона захоплює легені. І тут вже травичкою не обійтися, і без ефективного медикаментозного лікування - ніяк.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Пневмонія і застуда: лікар розповів, як їх розрізняти, щоби не прогавити небезпеку

Фахівці називають сім основних ознак пневмонії. До них відносяться:

  • кашель;
  • задишка;
  • біль у грудях, що посилюється під час кашлю;
  • збільшення обсягу мокротиння, що виділяється. Воно має зелене, сіре або жовте забарвлення;
  • висока температура тіла;
  • нудота і блювота;
  • діарея;
  • сильна втома.

Звісно, всі ці ознаки можуть, в тій чи іншій мірі, спостерігатися і при застуді. Однак при застудних захворюваннях вони слабше виражені, ніж при пневмонії. І при застуді вони, як правило, із плином часу слабшають. А при пневмонії навпаки - наростають. І, звичайно, нелюдська втома частіше супроводжує саме пневмонію.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому, якщо ви спостерігаєте ці ознаки у себе або у когось зі своїх близьких, негайно звертайтеся за допомогою до лікарів, бо в цій справі зволікання буквально смерті подібне.

При цьому лікарі нагадують: при пневмонії ні в якому разі не можна самим собі призначати лікування і вживати антибіотики лише тому, що такі ліки допомогли комусь із ваших знайомих.