Грип та коронавірус: коли розвиваються ускладнення і атипова пневмонія

Про те, чим насправді відрізняються грип та коронавірусна хвороба розповіли в Центрі громадського здоров'я, створеного при Міністерстві охорони здоров'я України. Обидві інфекції вкрай заразні і по-різному поводяться в організмі людини. Хтось може перехворіти безсимптомно, а хтось - на місяць загриміти в лікарню. Не рідкісні і летальні випадки. І все ж, між грипом і Ковід-19 існує різниця, причому вельми істотна.

Грип та коронавірус: коли розвиваються ускладнення і атипова пневмонія - today.ua

У грипу та коронавирусной хвороби є ряд схожих симптомів. Це загальна слабкість і відчуття втоми, кашель, лихоманка. Обидві інфекції передаються повітряно-крапельним шляхом. У багатьох випадках, у людей з Ковід пропадає нюх і відчуття смаку, з'являється задишка.Грип та коронавірус: коли розвиваються ускладнення і атипова пневмонія У ЦГЗ зазначили, що найчастіше небезпечні ускладнення розвиваються тоді, коли людина одночасно заражається вірусом грипу (штам не має особливого значення) і коронавірусом. У цьому випадку зростає ризик важкого ураження легень.

У повідомленні Центру також нагадали, що ні при Ковід-19, ні при грипі не можна самовільно призначати собі антибіотики, вони лише погіршують ситуацію.

Щоб захиститися від інфекції слід частіше мити руки, дотримуватися соціальної дистанції, носити медичну маску, не торкатися руками до носа, рота, очей.

Нагадаємо, раніше головний санлікар України Віктор Ляшко розповів подробиці масової вакцинації українців від коронавіруса. Коли і скільки доз вакцини отримає Україна в рамках глобальної програми?