В Україні вакцинують від COVID-19 вісім мільйонів громадян - МОЗ

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко порадував співвітчизників. За словами чиновника, в країні планується зробити щеплення від коронавіруса восьми мільйонам українців.

В Україні вакцинують від COVID-19 вісім мільйонів громадян - МОЗ - today.ua

Віктор Ляшко розповів, що Україна в рамках механізму імунопрофілактики отримає від західних партнерів вакцину у кількості доз, достатньому для вакцинації 8 млн людей.

Відзначимо, що Україна опинилася в списку глобального механізму COVAX, тому нарівні з іншими державами, яких в даному переліку вже понад 170, отримає певну кількість доз імуномодулюючої сироватки від COVID-19.

«Ми також отримаємо, як і всі інші країни, певну кількість вакцини. У світі є нерівномірна економічна складова, саме через це створили COVAX - для рівного доступу людей до вакцини. Там вже більше 170 країн», - уточнив головний санлікар України.В Україні вакцинують від COVID-19 вісім мільйонів громадян - МОЗ На даний момент, як пояснив Ляшко, немає чіткого рішення про те, за яким принципом держави-члени COVAX отримуватимуть вакцину. Ясно лише те, що він був створений, щоб країни з різним рівнем економічного розвитку могли отримати рівний з супердержавами доступ до рятівної сироватки.

Крім того, підкреслив представник МОЗ, деяким країнам вакцину будуть віддавати безкоштовно, деяким - за нижчими цінами, а іншим - за повну вартість. Головне, що препарат будуть ділити на всіх так, щоб провести імунопрофілактику 20% населення. Виходячи з цієї формули, Україна може отримати 8 мільйонів доз вакцини.

Нагадаємо, раніше в партії «Слуга народу» пролунав заклик забути на час про розбіжності і закупити потрібну кількість доз вакцини від коронавіруса в Росії, оскільки головне для уряду - це турбота про здоров'я громадян.