Відмова від цукру: дієтологи розповіли, що відбувається з організмом

Автор: Марченко Любов

Організм більшості сучасних людей настільки звик до солодкого, що складно переоцінити його залежність від цукру та солодкої їжі. Тому відмова від солодкого - це вчинок, який зажадає від людини не тільки рішучості, але й неабиякої сили волі.

Відмова від цукру: дієтологи розповіли, що відбувається з організмом - today.ua

Дослідження показують, що доросла людина в середньому вживає від 22 до 30 чайних ложок цукру в день, в той час як рекомендована медиками максимальна доза цього продукту не повинна перевищувати 6-9 чайних ложок. Наш мозок реагує на цукор і солодощі приблизно так само, як і на наркотики. Отже, позбутися цієї залежності непросто, але прагнути до цього варто.

Розглянемо, які метаморфози відбуватимуться з нашим організмом після того, як ми перестанемо вживати цукор.

Перший-другий дні

Організм, що не отримав чималу порцію калорій, які він звик отримувати з цукром, звернеться до інших джерел енергії. У вас з'явиться потреба замінити недоотримані вуглеводи здоровою їжею. Потрібну кількість солодкого ви одержите разом із природними продуктами: молоком, овочами та фруктами.

Популярні зараз

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Юрист пояснив, чому не варто використовувати “Резерв+“ для оновлення даних

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В Україні катастрофічно скоротилася кількість працездатного населення: що буде з виплатою пенсій

Відмова від цукру: дієтологи розповіли, що відбувається з організмом Ви помітите, що ваш настрій змінився на краще, а мозок став чіткіше формулювати думки.

Один із найважчих етапів - третій день

У цей день вас буде долати синдром відміни. Може виникнути сильний головний біль, пригнічений стан і почуття тривоги. Такий стан може тривати кілька діб, іноді - цілий тиждень після відмови від цукру. Його потрібно перетерпіти. Чим вище рівень цукру у вашому організмі, тим довше може тривати "ломка".

Дуже важливо підтримувати в організмі в цей період водний баланс.

Тиждень після відмови

Через тиждень ваш організм може вибрати два різні сценарії. Все залежить від того, наскільки ви були залежні від солодкого.

За першим сценарієм, якщо ваш організм споживав надто багато солодкого, то детоксикація може тривати до місяця. Головне - витримати, не зірватися і не зануритися знову з головою в солодку нірвану.

За другим сценарієм, якщо у вас не було жорсткої залежності від солодкого, має настати помітне поліпшення. У вас з'явиться приплив бадьорості, покращиться самопочуття, підніметься настрій. У тих, хто страждає на порушення сну, нормалізується і сон.

Місяць після відмови

Через місяць можна сказати, що ви зуміли подолати найстрашніше. На той час у вас повинно зникнути бажання з'їсти щось солоденьке. Зате буде здоровий апетит і бажання споживати здорову їжу.

Рік після відмови

У нелегкій сутичці з цукром вас можна вважати переможцем. У вас не тільки покращиться фізичний стан організму, і нормалізуються багато процесів, але й значно покращиться зовнішній вигляд. Ваше тіло з вдячністю відгукнеться на турботу про нього. Легкість і стрункість стануть відмінними рисами вашого тіла, яке зуміло позбутися страшної цукрової залежності.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
Життя після відмови від цукру

Після року поневірянь і злигоднів ви зможете зрідка балувати себе невеликими порціями солодкого. Дієтологи рекомендують дотримуватися співвідношення 80/20. Тобто 80% вашого раціону має становити здорова їжа, а 20% можна залишити для різних солодких шкідливих ласощів, якщо вже без них ніяк не можна.

Нагадаємо, при цьому в традиційний український борщ радять додати трохи цукру. Він прибере зі страви зайву кислоту та облагородить смак буряка.