Облисіння при коронавірусі: лікар пояснила, чому після важкої хвороби випадає волосся

Автор: Марченко Любов

Важко перенесений коронавірус може спровокувати у людини, що перехворіла на нього, випадіння волосся, і навіть облисіння. Лікар-епідеміолог Наталя Пшенична пояснила, чому так відбувається, і що з цим робити.

Облисіння при коронавірусі: лікар пояснила, чому після важкої хвороби випадає волосся - today.ua

За словами доктора, стан волосся напряму залежить від стану організму. Тому різні стресові ситуації, пережиті організмом людини, можуть спровокувати випадіння волосся (алопецію), аж до повної втрати волосяного покрову на голові.

"При захворюванні організм кидає всі сили на підтримку своїх життєво необхідних функцій, і ресурси, необхідні для росту волосся, різко обмежуються", - говорить доктор Пшенична.

При цьому не варто плутати таке облисіння з андрогенною алопецією, яка нерідко зустрічається у чоловіків.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

У Пенсійному фонді зробили заяву щодо підвищення пенсій у 2024 році

Причини випадіння волосся можуть бути такі:

  • пережитий психологічний стрес;
  • гормональні зміни в організмі;
  • інфекційні захворювання різної природи;
  • коронавірус у важкій формі.

Облисіння при коронавірусі: лікар пояснила, чому після важкої хвороби випадає волосся Кинувши всі свої ресурси на боротьбу з хворобою, організм не в змозі підтримувати в належній формі ще й функціонування волосяних фолікул. Тому вони страждають першими. Однак вони не гинуть зовсім, а просто переходять у сплячий стан, що призводить до відмирання волосся, якому вони дають живлення. Через це волосся починає буквально сипатися з голови. Як правило, облисіння проявляється не відразу під час хвороби, а згодом, зазвичай - через 2-3 місяці після перенесеного коронавірусу.

Зазвичай при цьому волосся випадає рівномірно по всій голові. Однак трапляється, що в деяких зонах цей процес більш помітний. У людини можуть навіть з'явитися лисини на голові.

Обласіння, звичайно, неприємне явище, особливо для жінок. Однак цей процес зворотній, заспокоїла лікар. Як тільки організм більш-менш відновиться після коронавируса, прокинуться і сплячі волосяні фолікули. Звичайно, це процес не одномоментний. На відміну від облисіння, яке відбувається доволі швидко, відновлення волосся може зайняти від декількох місяців до року.

Як відновити волосся після коронавірусу

Щоб якось допомогти організму швидше усунути наслідки облисіння після коронавірусу, потрібно вести здоровий спосіб життя. Це поняття включає в себе повноцінний відпочинок, відсутність стресів, здорове харчування у вигляді їжі, багатої на вітаміни і мікроелементами, адекватне фізичне навантаження.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому, звичайно, не зайвим буде звернутися за консультацією до лікаря-трихолога або дерматолога, радить Наталя Пшенична і при цьому нагадує: при своєчасному лікуванні та здоровому способі життя облисіння після коронавірусу - цілком зворотній процес.

Нагадаємо, вчені розповіли, як можна швидко позбутися від коронавірусу в роті. Для цього підходять зубні пасти та ополіскувачі для рота, що мають певний хімічний склад.