Серед усіх овочів чомусь особливою популярністю не користується селера. І це дивно, бо селера багата клітковиною, вітамінами А, В, Е і К, корисними мікро- і макроелементами. Цей продукт позитивно впливає на роботу нашого мозку, серця і регулює гормональний фон.
Медики також акцентують увагу на таких корисних властивостях селери як сечогінна дія, протизапальний ефект і зміцнення імунітету. Клітковина в складі селери необхідна для правильного травлення. Не всі знають про те, що селера - потужний афродизіак, тому якщо ви хочете урізноманітнити своє інтимне життя, то саме час додати в свій раціон цей овоч.
Селера дуже добре впливає на роботу мозку і знижує наслідки стресу. У жінок при регулярному вживанні селери нормалізується менструальний цикл на фоні регуляції гормонів, а також поліпшується стан шкіри, нігтів і волосся. Для серцево-судинної системи селера також надзвичайно корисна.
Є звичайно ж протипоказання до вживання селери. Це сечокам'яна хвороба, гастрит з підвищеною кислотністю, подагра і варикозне розширення вен. Людям, які мають ці хвороби, краще утриматися від вживання овоча, щоб не погіршити хронічні захворювання.
У їжу можна вживати як листя, так і стебла, і корінь селери. Цей овоч абсолютно некалорійний, і містить в 100 г не більше 20 ккал. Тому навіть на дієті можете регулярно їсти салати з селерою.
Раніше повідомлялося про користь гарбузового насіння для здоров'я, яке потрібно їсти кожен день.