Як правильно носити медичну маску взимку

Медична маска взимку може стати джерелом додаткового зараження, якщо не користуватися нею правильно. Про особливості зимового носіння маски розповів токсиколог Олексій Водовозов.

Як правильно носити медичну маску взимку - today.ua

У холодну пору року маски потребують частішої зміни, ніж у теплу, каже лікар. Це відбувається через те, що повітря, що видихається людиною, набагато тепліше, ніж повітря на вулиці. Через це на масці дуже швидко утворюється конденсат, і вона навіть може покритися крижаною скоринкою.

Волога маска не тільки утруднює дихання, а й стає своєрідною губкою, яка збирає на собі по обидва боки всі "шкідливості" - ті, що видихає людина, і ті, що містяться в навколишньому повітрі. У підсумку, така маска замість запобіжника від коронавіруса стає джерелом додаткової інфекції для її господаря.

Тому взимку маски потрібно міняти набагато частіше, ніж влітку: одноразові - частіше викидати, багаторазові - частіше прати. Як правильно носити медичну маску взимку Крім того, доктор Водовозов розповів також, хто може носити респіратори, і кого вони захищають.

Виявляється, респіратори, в яких повітря, що видихається виходить через клапан, можуть носити лише люди, які вже перехворіли на коронавірус, або ті, які вже отримали щеплення від нього. Іншими словами - люди, які апріорі не заразні. Усі решта потенційно можуть бути переносниками інфекції, навіть самі не знаючи того. При цьому в респіраторі піддається фільтрації лише повітря, що вдихається, а те, що видихається, не фільтрується. Тобто, якщо людина є носієм інфекції, то, перебуваючи в респіраторі, вона легко заражає оточення.

Нагадаємо, щеплення від коронавірусу потрібне не всім. Людям, які вже перехворіли на COVID-19, воно не потрібне. Не потрібне воно також і дітям, вважають лікарі, адже діти, в основному, переносять коронавірус у легкій формі.

ДЖЕРЕЛО7mednew