Щеплення від коронавірусу допоможе не всім: лікар розповіла, на кому можна заощадити вакцину

Є категорія людей, і вона буде ставати дедалі чисельнішою, яким не знадобиться щеплення від коронавірусу, бо воно їм нічим не допоможе. Про це розповіла лікар Алла Мироненко, повідомляє donpress.

Щеплення від коронавірусу допоможе не всім: лікар розповіла, на кому можна заощадити вакцину - today.ua

Людям, які вже перехворіли на коронавірус, щеплення не потрібне, повідомила медик. У них в крові вже є антитіла до COVID-19. Тому процедура вакцинації буде абсолютно зайвою.

"У цій процедурі немає ні необхідності, ні користі. Тим, хто володіє природно набутим імунітетом від інфекції вводити антитіла просто марно", - говорить лікар.

Крім того, вона вважає, що й ті, хто не перехворів на коронавірус, також не всі потребують щеплення. Зокрема, воно не потрібне й дітям, позаяк вже очевидно, що діти переносять COVID-19 набагато простіше, ніж дорослі.

"У них це проходить, як легка застуда. Тому немає сенсу їх прищеплювати", - говорить лікар.

Щеплення від коронавірусу допоможе не всім: лікар розповіла, на кому можна заощадити вакцину А ось із самим процесом щеплень може виникнути проблема, вважає медик. Справа в тому, що температура зберігання вакцини становить -70 градусів. Повторно заморожувати її не можна. Тому, якщо, наприклад, буде розкрита упаковка з десятьма флаконами, то потрібно, не зволікаючи, прищепити 10 осіб. І потрібно, щоб ці 10 осіб були "під рукою". А це означає, що комусь доведеться організовувати цей процес і стежити за тим, щоб і потрібна кількість пацієнтів була, і щоб вакцина не зіпсувалася. 

"Це колосальна організаційна робота. Поки не розумію, хто це має робити. Медики зараз дуже завантажені. Санепідемстанція ліквідована. Виникає питання, хто цим займеться", - зауважила Мироненко складну логістику процесу.

Вона також нагадала, кого потрібно вакцинувати в першу чергу. До найбільших груп ризику належать люди похилого віку, медики, а також ті, хто за службовим обов'язком контактує з великою кількістю людей: правоохоронці, працівники сфери освіти і послуг.

Нагадаємо, з Британії на нас насувається новий штам коронавірусу, який набагато агресивніше "звичного" нам COVID-19, а також може виявитися несприйнятливим до вакцин.

ДЖЕРЕЛОdonpress