Як правильно носити медичну маску взимку

Автор: Марченко Любов

Медична маска взимку може стати джерелом додаткового зараження, якщо не користуватися нею правильно. Про особливості зимового носіння маски розповів токсиколог Олексій Водовозов.

Як правильно носити медичну маску взимку - today.ua

У холодну пору року маски потребують частішої зміни, ніж у теплу, каже лікар. Це відбувається через те, що повітря, що видихається людиною, набагато тепліше, ніж повітря на вулиці. Через це на масці дуже швидко утворюється конденсат, і вона навіть може покритися крижаною скоринкою.

Волога маска не тільки утруднює дихання, а й стає своєрідною губкою, яка збирає на собі по обидва боки всі "шкідливості" - ті, що видихає людина, і ті, що містяться в навколишньому повітрі. У підсумку, така маска замість запобіжника від коронавіруса стає джерелом додаткової інфекції для її господаря.

Тому взимку маски потрібно міняти набагато частіше, ніж влітку: одноразові - частіше викидати, багаторазові - частіше прати. Як правильно носити медичну маску взимку Крім того, доктор Водовозов розповів також, хто може носити респіратори, і кого вони захищають.

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Виявляється, респіратори, в яких повітря, що видихається виходить через клапан, можуть носити лише люди, які вже перехворіли на коронавірус, або ті, які вже отримали щеплення від нього. Іншими словами - люди, які апріорі не заразні. Усі решта потенційно можуть бути переносниками інфекції, навіть самі не знаючи того. При цьому в респіраторі піддається фільтрації лише повітря, що вдихається, а те, що видихається, не фільтрується. Тобто, якщо людина є носієм інфекції, то, перебуваючи в респіраторі, вона легко заражає оточення.

Нагадаємо, щеплення від коронавірусу потрібне не всім. Людям, які вже перехворіли на COVID-19, воно не потрібне. Не потрібне воно також і дітям, вважають лікарі, адже діти, в основному, переносять коронавірус у легкій формі.

Головне