Коронавірус із Британії - вже в Україні: що відомо про першого хворого

Автор: Марченко Любов

Мутований коронавірус із Британії, який поширюється набагато швидше раніше відомих штамів, вже є в Україні. Чоловік, який перехворів на цей різновид коронавірусу, дізнався про хворобу випадково. Скількох людей він при цьому вже міг заразити в Україні, невідомо, пише segodnya.

Коронавірус із Британії - вже в Україні: що відомо про першого хворого - today.ua

Як з'ясувалося, чоловік, в якого був виявлений "британський" штам, повернувся на роботу в Чехію із Закарпаття. Дома, в Ужгороді, ще на початку грудня він перехворів на коронавірус. Хворобу переносив легко, у нього лише пропали смакові відчуття.

Повернувшись до Чехії на роботу, він пройшов обстеження. Тут-то і з'ясувалося, що українець хворів чимось іншим, ніж уже відомі форми коронавірусу.

"Санітари в Чеській республіці почали його розпитувати - де він був, що робив. Це його злякало, і він мені скинув результати свого аналізу, свого тесту", - розповів інфекціоніст Віктор Петров, який лікував чоловіка.

Популярні зараз

Тариф на світло в Україні зросте вдвічі: “Рішення дуже болюче“

В Україні у водіїв тепер частіше будуть перевіряти “автоцивілку“

В Україні злетіли ціни на землю: скільки коштує гектар

Верховна Рада ухвалила важливий закон, що стосується права громадян на землю

Саме так з'ясувалося, що коронавірус, перенесений його пацієнтом в Україні на початку грудня, був не чим іншим, як "британським" штамом. Чоловік, перебуваючи вдома, природно, контактував з іншими людьми. Тому невідомо, скільком людям, що його оточували, він міг передати хворобу. Коронавірус із Британії - вже в Україні: що відомо про першого хворого Однак, незважаючи на цей, вже відомий, випадок, в Україні поки офіційно не підтверджений "британський" штам коронавірусу. Тести, якими у нас визначають наявність коронавірусу, ідентифікують всі наявні штами, проте визначити, яким саме хвора людина, не представляється можливим, кажуть у Центрі громадського здоров'я.

"Всі системи, які використовуються в Україні прицільно працюють на частинки самого вірусу, і таким чином вони можуть діагностувати навіть мутовану версію цього коронавірусу", - роз'яснив в.о. директора Центру громадського здоров'я Ігор Кузин.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак уже найближчим часом в Україні планують доопрацювати ПЛР-тести - так, щоб вони могли розпізнавати новий штам. Для цього будуть потрібні спеціальні лабораторії, яких в нашій країні поки немає.

Нагадаємо, вже відомо, що "британським" коронавірусом частіше, ніж іншими різновидами цієї хвороби, заражаються люди у віці до 60 років.