Новий британський штам коронавіруса в Україні: в МОЗ зробили заяву

Виникнення нового штаму коронавіруса в Британії підняло на вуха весь світ. Представники ВООЗ заявляють, що знаходяться в постійному контакті з владою Великобританії у зв'язку з появою на території країни нового штаму вірусу VUI-202012/01. Дев'ять випадків нового штаму також виявлені в Данії, один в Нідерландах і ще один в Австралії, повідомили в ВООЗ ввечері 21 грудня.

Новий британський штам коронавіруса в Україні: в МОЗ зробили заяву - today.ua

В українському Міністерстві охорони здоров'я також поспішили зробити заяву і заспокоїли громадян. У нашій країні поки не зареєстровано випадків зараження новим мутованим штамом COVID-19, який виник в Британії. Вчені вивчають природу нового вірусу і з упевненістю заявляють, що він більш смертельний, ніж колишній. У недавній заяві британський прем'єр-міністр Борис Джонсон сказав, що новий штам може бути на 70% заразніше.

За інформацією в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗ України Ігоря Кузіна, дані, пов'язані з новим штамом, поки не вказують на більш важкий перебіг коронавіруса або зростання смертності, але відомо, що їм починають частіше заражатися люди до 60 років, у яких рідше розвиваються важкі симптоми.

"Так званий британський штам у нас не реєстрували. А зростання вірулентності (заразність) викликаний мутацією шип-образного протеїну коронавіруса, яким він зв'язується з клітинами людини, і такий варіант швидше поширюється від людини до людини", - зазначив глава ЦГЗ.

Коронавірус піддається мутаціям, і чим далі, тим більше штамів вірусу буде з'являтися у світі. На сьогоднішній день відомо про 12 тис. мутацій генома коронавіруса, які визначаються тестами, в тому числі і в Україні.

Нагадаємо, Україна не увійшла до списку держав, які першими отримають вакцину від COVID-19. Це означає, що в найближчі півроку нам точно доведеться протистояти пандемії коронавіруса своїми силами. До того ж, поки немає доказів того, що новий штам буде стійкий до вакцин, які розроблені на сьогоднішній день в світі і готові до поширення.

ДЖЕРЕЛОglavred.info