Коронавірус в Україні досяг велетенських масштабів. Реальна кількість хворих і тих, що вже перехворіли, в 2,5-3 рази вище, ніж називає офіційна статистика. Відповідно й статистика смертності від цього захворювання також набагато вище офіційної. Таку думку озвучив в інтерв'ю виданню apostrophe глава Національної медичної палати України Сергій Кравченко.
Показник летальності в 1,72%, який зараз фігурує в реальній статистиці, насправді набагато вищий. МОЗ занижує статистику, рахуючи лише лабораторно підтверджені випадки коронавірусу. Хоча клінічно підтверджених випадків серед померлих людей значно більша кількість, каже фахівець. А така летальність, на рівні 1,7% - це те, що реально було в Україні у весняно-літній період, але ніяк не зараз.
Крім того, основним показником поширення хвороби, є інтенсивність, і цей показник у нас, в Україні, зовсім не визначається.
У той час, коли в сусідній Росії та в усіх прилеглих і не прилеглих до нас країнах Євросоюзу спостерігається небувалий сплеск активності коронавірусу, в Україні чомусь статистика захворюваності з кожним днем падає. Так не буває, Україна живе за тими ж біологічними законами, що й увесь інший світ. Вона не ізольована від світу, і, природно, що пандемія встановлює у нас ті ж закони, що і скрізь.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Сергій Кравченко
"Про летальність нам абсолютно нічого не говорять, тому що ми навіть її порахувати зараз не можемо, оскільки не знаємо об'єктивних показників захворюваності. Як казав професор Преображенський у фільмі "Собаче серце", не треба читати радянських газет. Ось так і не треба сподіватися на статистику", - розповів Сергій Кравченко.
Насправді, нинішній офіційний показник захворюваності в один мільйон чоловік потрібно множити на так званий коефіцієнт контагіозності. Зараз він дорівнює 2,6, і він продовжує зростати. Тобто, реальна кількість хворих і тих, що перехворіли на коронавірус, в Україні десь понад 2,5 мільйона, стверджує фахівець.
При цьому глава медичної палати підкреслив, що, зокрема, по Києву статистика коронавірусу більш-менш об'єктивна - наскільки це можливо. У столиці керують процесом досвідчені професіонали - Олег Рубан та Сергій Чумак. Тому у них дані достовірніші, ніж загалом по Україні.
Нагадаємо, стало відомо, що в Україні до зберігання вакцини від коронавірусу залучать приватні компанії. Про це повідомив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко. Справа в тому, що для зберігання вакцини Pfizer/BioNTech потрібна температура -80 градусів за Цельсієм. А у держави немає холодильних установок, які могли би забезпечити таку температуру.