Дітям, що хворіють, потрібно регулярно бувати на свіжому повітрі. Нав'язаний поколіннями стереотип, що хвору дитину потрібно весь час тримати "в неволі" у теплій домівці - неправильний. Прогулянки прискорюють одужання, говорить доктор Комаровський.
Звісно, є випадки, коли хвору дитину тягнути на вулицю не лише не варто, але й не можна. Однак такі випадки, радше, виняток із правил, аніж правило.
"Ситуації, коли гуляти не можна зустрічаються в тисячу разів рідше, ніж ситуації, коли гуляти необхідно", - говорить доктор Комаровський.
Коли дитині гуляти протипоказано:
- в гострий період інфекції, коли дитину мучить головний біль, висока температура, біль у тілі і слабкість;
- при деяких хворобах, які зустрічаються доволі рідко, і при яких строгий постільний режим просто необхідний (наприклад, при дифтерії);
- якщо дитина є носієм небезпечної інфекції (наприклад, кору).
Втім, в останньому випадку також потрібен диференційований підхід, каже Євген Комаровський.
"Якщо дитина - син лісівника, то кір не заважає прогулянкам по лісу, але якщо це дочка інженера, то неправильно гуляти по вулицях і піддавати ризику зараження інших людей", - робить ремарку лікар.
У переважній більшості випадків гуляти з хворою дитиною не можна, а потрібно
Особливо актуальна ця порада, якщо в дитини хвороба дихальних шляхів. Правда, при цьому важливий не так рух, каже лікар, як сама можливість подихати прохолодним свіжим повітрям. Потрапляючи всередину організму, холодне повітря конденсується і зволожує пересохлу від температури слизову оболонку.
"Якщо під час гуляння у дитини з'явився вологий кашель, якого в будинку не було, то це дуже позитивна ознака, що свідчить про те, що у дитини з'явився шанс викашляти слиз, що накопичився в легенях", - зазначає Євген Комаровський.
Але, на жаль, для більшості дорослих кашель є сигналом до того, щоб дитину негайно прибрати з вулиці і затягнути її знову у теплий дім.
"А при цьому відбувається ось що: слиз зволожився, отже, збільшився в обсязі - якщо гуляння припинити, дитині буде важче дихати і батьки зроблять цілком логічний висновок - вийшли погуляти і стало гірше, - описує стандартну ситуацію доктор Комаровський і тут же додає: - Тому або доводьте розпочату справу до кінця, або не починайте ".
Нагадаємо, доктор Комаровський розповів, чому хворі на коронавірус нерідко поводяться агресивно або схильні до суїциду. Він каже, що людина отримує щодня стільки негативної інформації про коронавірус та його наслідки, що її психіка не витримує такого навантаження.