Комаровський розповів, чи потрібно хворих дітей випускати на прогулянки

Автор: Марченко Любов

Дітям, що хворіють, потрібно регулярно бувати на свіжому повітрі. Нав'язаний поколіннями стереотип, що хвору дитину потрібно весь час тримати "в неволі" у теплій домівці - неправильний. Прогулянки прискорюють одужання, говорить доктор Комаровський.

Комаровський розповів, чи потрібно хворих дітей випускати на прогулянки - today.ua

Звісно, є випадки, коли хвору дитину тягнути на вулицю не лише не варто, але й не можна. Однак такі випадки, радше, виняток із правил, аніж правило.

"Ситуації, коли гуляти не можна зустрічаються в тисячу разів рідше, ніж ситуації, коли гуляти необхідно", - говорить доктор Комаровський.

Комаровський розповів, чи потрібно хворих дітей випускати на прогулянки

Коли дитині гуляти протипоказано:

  • в гострий період інфекції, коли дитину мучить головний біль, висока температура, біль у тілі і слабкість;
  • при деяких хворобах, які зустрічаються доволі рідко, і при яких строгий постільний режим просто необхідний (наприклад, при дифтерії);
  • якщо дитина є носієм небезпечної інфекції (наприклад, кору).

Втім, в останньому випадку також потрібен диференційований підхід, каже Євген Комаровський.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

"Якщо дитина - син лісівника, то кір не заважає прогулянкам по лісу, але якщо це дочка інженера, то неправильно гуляти по вулицях і піддавати ризику зараження інших людей", - робить ремарку лікар.

Комаровський розповів, чи потрібно хворих дітей випускати на прогулянки

У переважній більшості випадків гуляти з хворою дитиною не можна, а потрібно

Особливо актуальна ця порада, якщо в дитини хвороба дихальних шляхів. Правда, при цьому важливий не так рух, каже лікар, як сама можливість подихати прохолодним свіжим повітрям. Потрапляючи всередину організму, холодне повітря конденсується і зволожує пересохлу від температури слизову оболонку.

"Якщо під час гуляння у дитини з'явився вологий кашель, якого в будинку не було, то це дуже позитивна ознака, що свідчить про те, що у дитини з'явився шанс викашляти слиз, що накопичився в легенях", - зазначає Євген Комаровський.

Але, на жаль, для більшості дорослих кашель є сигналом до того, щоб дитину негайно прибрати з вулиці і затягнути її знову у теплий дім.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"А при цьому відбувається ось що: слиз зволожився, отже, збільшився в обсязі - якщо гуляння припинити, дитині буде важче дихати і батьки зроблять цілком логічний висновок - вийшли погуляти і стало гірше, - описує стандартну ситуацію доктор Комаровський і тут же додає: - Тому або доводьте розпочату справу до кінця, або не починайте ".

Нагадаємо, доктор Комаровський розповів, чому хворі на коронавірус нерідко поводяться агресивно або схильні до суїциду. Він каже, що людина отримує щодня стільки негативної інформації про коронавірус  та його наслідки, що її психіка не витримує такого навантаження.