Антибіотики при коронавірусі отруюють організм і заважають одужанню, - доктор Комаровський

Відомий лікар Комаровський, який дав уже чимало порад, як уберегтися від коронавірусу, і на які симптоми слід звернути увагу, цього разу розповів, як боротися з цією грізною інфекцією, якщо вона все ж проникла до вас в організм.

Антибіотики при коронавірусі отруюють організм і заважають одужанню, - доктор Комаровський - today.ua

Перш за все, слід забути про антибіотики. Вони не тільки безсилі проти коронавірусу, але іноді ще й можуть ускладнити його перебіг. Антибіотики допомагають від бактеріальних інфекцій, при вірусних вони безсилі.

Є, звичайно, дуже мала кількість протівововірусних препаратів, які доволі ефективні, каже Комаровський. Проте вони допомагають від дуже вузького спектра збудників. А від переважного різноманіття вірусів ліків на сьогодні немає. Тому марно труїти себе антибіотиками не варто.

Антибіотики при коронавірусі отруюють організм і заважають одужанню, - доктор Комаровський Тому хворому, який підхопив вірус, потрібно допомогти своєму організму самому впоратися з внутрішнім ворогом. А отже, слід підвищувати захисні сили організму. Найголовніше - не допускати дефіциту кисню в тканинах. Для цього потрібно організувати в приміщенні, де знаходиться хворий, інтенсивний повітрообмін. Ні в якому разі не допускати зневоднення організму і забезпечити його достатню енергію. Потрібно пити солодку рідину і стежити, щоб не згущувалася кров.

"Наша імунна система без сторонньої допомоги справляється з великою кількістю інфекцій, в тому числі, з вірусними", - обнадіяв Комаровський.

Є ще одна обов'язкова умова - не панікувати, бо нерви вимотують організм, не сприяють тверезому мисленню і не дають зосередити зусилля на боротьбі з хворобою. Загалом, лікувати організм від коронавірусу - це зовсім не "годувати" його ліками, це - створити нормальні умови для того, щоб він міг боротися і перемогти недугу.

"Одягніться тепліше, температура в будинку 18-20 градусів, вологість - 40-60%, провітрювання, зволоження носових входів сольовими краплями, рясне пиття. Якщо відчуваєте задишку - звертайтеся до лікаря", - радить лікар.

Нагадаємо, лікарі взагалі радять пити якомога більше при будь-якому вірусному захворюванні. Рясне пиття знижує температуру тіла, а також розріджує кров, що дуже важливо при коронавірусі, який її згущує.

Медики розповіли, що станеться з організмом, якщо пити чай кожен день
Чай ми п'ємо кожен день, і мало хто замислюється над тим, як впливає вживання цього напою на наш організм. У деяких випадках від вживання чаю варто ві...
Тіна Кароль придбала два гектари землі в Карпатських горах
Співачка Тіна Кароль на карантині разом з сином Веніаміном подорожувала по Західній Україні, після чого вирішила придбати землю в горах. Влітку артист...
Ціни на молоко і вершкове масло до кінця року виростуть: експерти назвали причини
Ціни на молоко до 2021 року, за прогнозами виробників, зростуть на 2,5%, а на вершкове масло - на 5,5%. Таким чином, літр молока вже скоро буде коштув...
Вчені спрогнозували терміни завершення епідемії коронавіруса в Україні
Спад епідемії коронавіруса в Україні почнеться не раніше середини 2022 року. Такий прогноз озвучив директор Інституту біохімії ім. А.В. Палладіна НАН ...
Різдвяний піст 2020: дата початку буде зрушена на один день
Наближається Різдвяний піст - один з найтриваліших, важливих і строгих у церковному календарі. Коли почнеться піст, як правильно його почати, що можна...