Експерт назвав вид тестів, які безпомилково діагностують новий штам коронавіруса

Автор: Шевченко Лилия

Останнім часом світ розбурхала інформація про появу нової мутації коронавіруса. Виявлений в Великобританії штам COVID-19, вже добрався до України. У зв'язку з цим на порядку денному виявилося питання про те, чи зможуть існуючі тести діагностувати нові різновиди небезпечної інфекції?

Експерт назвав вид тестів, які безпомилково діагностують новий штам коронавіруса - today.ua

Професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт в сфері охорони здоров'я і епідеміології Михайло Фаворов розповів про принципи роботи ПЛР-і українських ІФА-тестів на антиген. Наскільки ефективними будуть результати діагностики?

За словами Михайла Фаворова, деякі ПЛР-тести, які виявляють лише послідовності S-білка, насправді будуть менш чутливими, якщо людина, яка проходить діагностику, підхопила новий штам коронавіруса.

Проте, велика частина комерційних ПЛР-тестів не втратять ефективність, впевнений експерт, оскільки використовують послідовності з різних частин генома вірусу. Хоча ВООЗ рекомендує перевірити ще раз всі види ПЛР-тестів на чутливість до нових мутацій коронавіруса.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Експерт назвав вид тестів, які безпомилково діагностують новий штам коронавіруса

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

«Розроблений групою ДІА антигенний тест, що виявляє вірус і антигени вірусу С-19, взагалі не містить моноклональних антитіл до протеїну S, оскільки в своїй розробці ми намагалися уникнути включення детекції варіабельних ділянок, найбільш часто зосереджених в шиповидном білку "S". Таким чином "нова" мутація ніяк не може вплинути на результати виявлення маркерів вірусу нашим тестом», - зазначив безперечну перевагу тестів ІФА над іншими видами експрес-діагностики.

Нагадаємо, раніше український лікар заявив, що щеплення від коронавіруса допоможе не всім людям. Для багатьох щеплення може виявитися марною.