Багато хто хоче встигнути запастися усіма необхідними вітамінами і мікроелементами за літо, однак, підвищувати імунітет потрібно цілий рік. Особливо за своїм здоров'ям потрібно стежити восени, коли холоднішає і настає період вірусних захворювань. Ефективним методом підвищення імунітету є збалансоване харчування з високим вмістом вітамінів і мікроелементів.
Жоден раціон харчування не може забезпечити людину необхідною кількістю корисних речовин, які йому необхідні протягом дня. Якщо ви часто хворієте, швидко втомлюєтеся, погано спите, відчуваєте дратівливість або не можете скинути зайву вагу незважаючи на всі старання, значить вашому організму точно чогось не вистачає.
Дефіцит вітаміну D загрожує руйнуванням кісткової і м'язової тканини, заліза - хвороб серцево-судинної системи, нестача вітамінів В12 і фолієвої кислоти призводить до інфекційних хвороб.
Сучасні лабораторії проводять аналізи крові на кількість вітамінів в крові. Найчастіше у середньостатистичного українця спостерігається дефіцит трьох вітамінів, про які ми розповімо нижче.
Цинк
Ця речовина необхідна для нормального функціонування тимуса - залози, яка відповідальна за імунітет. Крім того, завдяки цинку організм може виробляти лімфоцити і інтерферони, які допомагають боротися з інфекційними хворобами.
Вітамін D
Про нестачу цього вітаміну найчастіше дізнаються, коли починаються болі в м'язах, суглобах, розвивається остеопороз і артроз. Основною причиною нестачі в організмі вітаміну D лікарі називають брак прямих сонячних променів. Середньостатистична сучасна людина проводить багато часу в приміщенні, не буваючи на сонці навіть влітку, що вже говорити про осінь і зиму.
Вітамін С
Прийом вітаміну С у сезон простудних захворювань обов'язковий і дорослим, і дітям. Ця речовина, поряд з цинком і вітаміном D зв'язує вільні радикали, зменшує клітинний стрес і тим самим допомагає організму протистояти інфекційним хворобам. Також вітамін С захищає імунну систему від вірусів і бактерій і прискорює процес загоєння ран.
Раніше повідомлялося, які фрукти протипоказано їсти людям з хронічними захворюваннями.