Український лікар-педіатр Євген Комаровський розповів, чи варто лікувати коронавірус антибіотиками. При 20-30% ураження легень медики часто призначають пацієнтам так звані "антибіотики резерву", що на думку Комаровського, неправильно, тому що коли такому пацієнту стає по-справжньому погано, йому нічого вже не допомагає після антибіотиків.
Лікар пояснив, що є три основних види пневмонії: бактеріальна, вірусна і пневмонія бактеріальна, яка є ускладненням вірусної. За словами Комаровського, антибіотики використовуються саме для лікування бактеріальної пневмонії. Сильні препарати вбивають бактерії пневмокока або стрептокока.
Якщо людина підхопить вірус, наприклад, аденовірус, грип, або коронавірус, то в легенях виникне вірусне запалення, і воно антибіотиками не лікується.
На фоні вірусної інфекції в легенях може накопичуватися слиз і інфікуватися там. Таким чином виникають ускладнення, і таку вірусно-бактеріальну пневмонію лікують антибіотиками.
Якщо пити при вірусному зараженні антибіотик, то завжди знайдуться бактерії, які вціліють і звикнуть до ліків. Після цього вони отримають умови для розмноження і захворювання перейде в більш складну і стійку до антибіотиків форму. Тому курс антибіотиків завжди потрібно приймати до кінця. Для профілактики пити антибіотики категорично не можна, додає Комаровський. Профілактичне застосуєте антибіотиків при вірусних інфекціях в 6-9 разів збільшує ймовірність розвитку бактеріальної пневмонії.
Євген Комаровський вважає, що поки хвора коронавірусом людина не задихається, їй досить пити тільки жарознижуюче. Решта препаратів потрібно додавати тільки при наявності відповідних симптомів.