В українські лікарні 31 жовтня було госпіталізовано 1 019 хворих коронавірусною інфекцією. Це ті пацієнти, стан яких вкрай важкий. При цьому активними хворими на сьогоднішній день залишаються 226 693 людини, і у деяких з них захворювання проходить безсимптомно.
З урахуванням того, що за добу в Україні в середньому фіксується 7000-8000 нових хворих СOVID-19, лікарні готують до напливу хворих. Принаймні про це заявив президент. Незважаючи на те, що гроші з коронавірусного фонду були виділені, Міністерство охорони здоров'я не замовило у ДП "Медичні закупівлі" кисневі концентратори для лікування хворих COVID-19. На питання про це відповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Він заявив, що спосіб поставки кисню до ліжок хворих COVID-19 визначають конкретні лікарні або місцева влада. Яким саме способом потрібно забезпечити ліжка киснем, вирішується безпосередньо власником лікарні. І Міністерство охорони здоров'я не має до цього ніякого відношення. На ці цілі було виділено 582 мільйони гривень, а далі рішення за лікарнями. Зокрема, забезпечення киснем може відбуватися або централізовано до кожного ліжка в лікарні, або за допомогою кисневих концентраторів.
"МОЗ визначив, що забезпечення централізовано не є доречним, це просто неможливо. Тому були виділені відповідні кошти на підведення кисню до кожного ліжка або централізовано, або за допомогою закупівлі кисневих концентраторів, які вже на місці місцева влада або лікарня закуповує", - зазначив Степанов .
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше повідомлялося, що Європу захоплює новий агресивний штам коронавіруса, який вперше був виявлений у іспанських фермерів.