Як в Україні безкоштовно здати тест на коронавірус: Степанов назвав умову

Коронавірус в Україні не відступає і кількість тестів, які здають українці, маючи симптоми хвороби, з кожним днем збільшується. Найближчим часом в нашій країні почнуть робити до 200 000 тестів на СOVID-19 на тиждень. І це все одно менше, ніж роблять в європейських країнах.

Як в Україні безкоштовно здати тест на коронавірус: Степанов назвав умову - today.ua

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, хто в Україні має право на безкоштовні ІФА і ПЛР-тести. Він зазначив, що при плановій госпіталізації громадянам зобов'язані в лікарні зробити ці тести абсолютно безкоштовно.

Степанов поінформував про розпорядження Міністерства охорони здоров'я, щоб в програмі медичних гарантій "було чітко акцентовано, що якщо є призначення лікаря, що людина потребує планової госпіталізації, щоб це робилося за рахунок держави".Як в Україні безкоштовно здати тест на коронавірус: Степанов назвав умову Вартість ПЛР-тесту в українських лабораторіях стартує від 700 грн (в залежності від регіону), середня вартість - 1800. Результати тестування відомі вже через добу. ІФА-тестування (тест на антитіла. - Ред.) коштує в Україні 300-600 грн. Цей тест не дає відповіді, чи хвора людина на момент обстеження чи ні, а тільки показує, чи сформувався у неї імунітет до коронавіруса після хвороби.

Як відомо, Міністерство охорони здоров'я пом'якшило вимоги до тестування на COVID-19 , і тепер ті громадяни, хто вже 14 днів пробули на самоізоляції, не повинні здавати повторний тест на коронавірус при відсутності симптомів.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net