Вчені спрогнозували терміни завершення епідемії коронавіруса в Україні

Спад епідемії коронавіруса в Україні почнеться не раніше середини 2022 року. Такий прогноз озвучив директор Інституту біохімії ім. А.В. Палладіна НАН України, доктор біологічних наук Сергій Комісаренко. За його словами, весь світ чекає зараз на появу вакцини, яка поступово знизить захворюваність. Вакцина вже майже готова і з'явиться на світ у середині 2021 року.

Вчені спрогнозували терміни завершення епідемії коронавіруса в Україні - today.ua

"Думаю, що вакцини запрацюють, і врешті-решт вірусна інфекція піде на спад, починаючи з 2022 року", - припустив учений.

Комісаренко підкреслює, що суспільству не варто покладатися на колективний імунітет, бо останні дослідження показують, що люди через 2-3 місяці повторно хворіють коронавірусом. Досліджено, що у перехворілих COVID-19 антитіла пропадають через 2-3 місяці, тому можна заразитися знову і знову.

Вчені переконані, що у разі відсутності вакцинації, колективного імунітету не буде. А це означає, що знизити захворюваність буде практично неможливо.

Перший випадок зараження коронавірусом був зареєстрований в Китаї рік тому - 17 листопада 2019 року. Згідно з офіційною статистикою, за рік у світі коронавірус виявили у 60 мільйонів осіб. Розробка вакцини на сьогоднішній день знаходиться на фінальній стадії.

Американська компанія Moderna до кінця цього року планує поставити в США приблизно 20 мільйонів доз вакцини, і близько 1 мільярда доз запустити в продаж у наступному році.

Нагадаємо, згідно з домовленостями України з Фондом доступу до вакцин COVAX, в першій половині 2021 року в країну завезуть 8 млн доз вакцини від СOVID-19. Препарат не можна буде купити в аптеці. Доступ до нього матимуть медустанови.

ДЖЕРЕЛОgazeta.ua