В Україні оприлюднено Національний план вакцинації від коронавірусу

Вакцинація від коронавірусу має розпочатись в Україні вже у лютому. Уряд оприлюднив Національний план вакцинації. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

В Україні оприлюднено Національний план вакцинації від коронавірусу - today.ua

Він також підкреслив, що найпершими одержать щеплення медики, які працюють у стаціонарах із хворими на COVID-19 і військові ООС. Українців, які підлягають першочерговому щепленню, налічується близько 367 тисяч. Їхня вакцинація від коронавірусу розпочнеться вже в лютому і триватиме по квітень.

Паралельно, також у квітні почнуть вакцинувати другу чергу. Це – працівники первинної медичної допомоги та громадяни, які старше за 80 років. Таких налічили 1,9 мільйона. І їх щеплюватимуть у квітні-травні.

Третій етап вакцинації від коронавірусу також прихопить травень і продовжиться у червні. У цей період вакцинуватимуть  решту працівників медичної сфери. Їх, відповідно до підрахунків, 363 тисячі.

У червні також розпочнеться вакцинація четвертої черги. До цієї групи увійдуть українці, яким понад 70 років. Таких налічують 2,9 мільйона. Цих людей вакцинуватимуть ще й у липні.

П'яту чергу – людей, які працюють у структурах державної безпеки і яких налічується 640 тисяч, вакцинуватимуть у липні-серпні.

Далі настає черга українців, яким понад 65 років. Їх у нашій державі близько 2,3 мільйона. Вони одержать щеплення в серпні-вересні.

З початком осені почнуть щеплювати працівників освітньої сфери, яких є 1,4 мільйона. У них вакцинація від коронавірусу триватиме у вересні-жовтні.

До українців, яким понад 60 років, дійде черга в середині осені. Їх щеплюватимуть у жовтні-листопаді. Таких громадян близько 2,8 мільйона.

І нарешті, в листопаді-грудні настає черга інших категорій громадян. В цей період заплановано вакцинувати 1,7 мільйона українців.

В Україні оприлюднено Національний план вакцинації від коронавірусу

Таким чином, шляхом нескладних арифметичних підрахунків можна полічити, що упродовж 2021 року заплановано вакцинувати трохи більше 14 мільйонів громадян України. Очевидно, до решти дійде черга, в ліпшому випадку, аж у 2022 році.

Втім, українці також зможуть пройти вакцинацію від коронавірусу не лише за державний, але й за власний кошт. Глава МОЗ Максим Степанов каже, що вже влітку вакцина в Україні може з'явитись у вільному продажу.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко, у свою чергу, запевнив, що в Україні є умови для зберігання будь-якого виду існуючих вакцин, які потребують певних температурних умов. У нас є можливість забезпечити холодовий ланцюг від -70 градусів до +8.

Вілл Сміт в плавках показав свою найгіршу фізичну форму
Багато хто з нас за час карантину набрав зайві кілограми, і 52-річний Вілл Сміт не став винятком. За останні кілька днів зірка фільму “Хенкок“ став сп...
Річний тариф на газ не включає вартість розподілу: скільки насправді заплатять українці
Вартість газу в річних тарифах, на які всіх українських споживачів автоматично перевели з 1 травня 2021 р, не є повною. До ціни за кубометр газу необх...
Украинцам объяснили, как платить меньше за мобильную связь и интернет
Расходы на мобильную связь и интернет можно снизить. Многие украинцы пытаются экономить на многих “радостях жизни“, поскольку пандемия коронавируса...
ПриватБанк подарує кешбек за кожну покупку в інтернеті
Клієнти ПриватБанку, які активно користуються своєю платіжною карткою, здійснюють покупки в інтернеті, відправляють і отримують грошові перекази, можу...
Віра Брежнєва показала їх з Меладзе чарівну крихітку
Віра Брежнєва поділилася новою фотографією, показавши свою улюбленицю - собачку породи бішон фрізе на прізвисько Дейзі. Співачка зачарувала своїм одно...