Україна не зможе розробити вакцину від коронавіруса - Зеленський дуже жалкує

Не так давно Володимир Зеленський доручив Міністерству охорони здоров'я України почати розробку власної вакцини від коронавіруса, однак, вже сьогодні президент констатував, що українські підприємства не володіють технічними можливостями для проведення досліджень і розробки будь-яких вакцин, в тому числі від СOVID-19.

Україна не зможе розробити вакцину від коронавіруса - Зеленський дуже жалкує - today.ua

При цьому в Україні готові масово виробляти вакцини від коронавіруса, для цього база є. Тому якщо вдасться взяти вакцину у тієї чи іншої країни, яка першою її розробить, то українські фахівці готові її масово штампувати.

"У нас є геніальні медики, і це правда. Технічно ми ніякі вакцини не могли виробляти, ні розробляти з точки зору науки - технічного обладнання теж немає. При всій повазі, ще раз, до наших медиків і вчених. До них немає питань, вони молодці. Але нічого не було зовсім, лабораторій ніяких не було, виробництва вакцин - скажу вам відверто, зараз вже є кілька підприємств, які готові масово виробляти ", - повідомив глава держави на зустрічі з жителями Миколаєва.

Президент також розповів, що в Україні в майбутньому планується створити дослідний центр, що спеціалізується на розробці вакцин. Міністерство охорони здоров'я і прем'єр-міністр окремо збирають вчених під цей проект.

"На це потрібен час, але я вважаю, що у нас, якщо є бажання, то все інше ми зробимо", - підсумував Зеленський.

Раніше повідомлялося, що в Україні буде спрямована вакцина від COVID-19, якої вистачить для 20% населення.

ДЖЕРЕЛОvesti.ua