У ВООЗ розповіли, яку частину людства мають вакцинувати, аби покінчити з пандемією коронавірусу

У ВООЗ розповіли, яку частину людства мають вакцинувати¸ аби придушити пандемію коронавірусу. Розрахунками поділилася головна наукова співробітниця ВООЗ Сумія Свамінатан, інформує explica.

У ВООЗ розповіли, яку частину людства мають вакцинувати, аби покінчити з пандемією коронавірусу - today.ua

За словами ученої, для того, щоб зупинити розповсюдження пандемії та придушити її, потрібно буде вакцинувати, принаймні, 70% населення земної  кулі. Хоча на перших порах, до 2021 року, мріють імунізувати хоча би п'яту частину жителів планети. Адже навіть найпотужніші фармацевтичні компанії не зможуть виробити відразу стільки доз, щоб їх вистачило на повну вакцинацію усього населення планети.

Тому, на думку експертів ВООЗ, першими мають отримати щеплення люди, які перебувають у найбільшій групі ризику: медичні працівники, правоохоронці, соціальні працівники, а також літні люди та люди, які мають певні хронічні хвороби.

У ВООЗ розповіли, яку частину людства мають вакцинувати, аби покінчити з пандемією коронавірусу

За словами Свамінатан зазвичай для розробки вакцини потрібно близько десяти років. Але зараз, коли за вирішення проблеми одночасно взялися тисячі вчених усієї земної кулі, між ними йде потужний обмін інформацією і своєрідне змагання, і тому є надія, що цей відрізок вдасться скоротити до одного року.

Зараз у різних куточках світу працюють над створенням вакцини від коронавірусу понад дві сотні лабораторій. Близько десяти з них вже наближаються до фінішу. Серед тих країн,  які перебувають на останньому етапі створення вакцини - Китай, США, Росія, Велика Британія.

Нагадаємо, лікарі припускають, що жодна вакцина проти коронавірусу може виявитися неефективною.  Може так статись, що імунітету від неї вистачатимелише на 3-4 місяці. Якщо ж його вистачить на пів року, то це вже буде добре, переконані спеціалісти.