У МОЗ назвали терміни вакцинації українців від коронавіруса китайською вакциною

У лютому в Україну прибудуть перші 700 тисяч доз вакцини з 1,9 млн від COVID-19 китайської компанії Sinovac. Про це повідомив глава МОЗ Максим Степанов на сьогоднішньому брифінгу.

У МОЗ назвали терміни вакцинації українців від коронавіруса китайською вакциною - today.ua

Контракт про постачання на територію України китайської вакцини був підписаний в максимально короткі терміни. Переговори тривали з вересня, і українській стороні важливо було зрозуміти, що китайська вакцина дійсно якісна.

За словами президента Володимира Зеленського, після отримання вакцини Sinovac в Україні почнеться масштабна державна програма вакцинації, в якій першими візьмуть участь найбільш "ризиковані" соціальні групи.

Договір про постачання вакцини підписаний з українською компанією "Лекхім", яка є представником Sinovac в Україні. В країну повинні поставити 1 913 316 доз вакцини від коронавіруса за ціною 504 грн за дозу. Для населення вакцинація буде безкоштовною.

Sinovac Biotech є інактивованою вакциною, яка випускається в шприці і зберігається при температурі від 2 до 8° C. Проведені клінічні випробування в різних країнах, за результатами проміжних даних, показали ефективність препарату до 97%. Вакцини Pfizer i Moderna - це матричні РНК-вакцини, для їх транспортування потрібні особливі умови. Україна раніше обговорювала можливість закупівлі вакцини Pfizer, тому не виключено що ця вакцина також з'явиться незабаром в Україні слідом за китайською.

Як відомо, Україна відмовилася від російської вакцини "Супутник-V" , так як препарат не пройшов усіх необхідних клінічних випробувань.

ДЖЕРЕЛОfocus.ua