Серед п'яти штамів коронавірусу, що циркулюють в Україні, нового британського виду поки немає, - учені

Автор: Марченко Любов

Британський різновид коронавірусу, який характеризується підвищеною заразністю, поки що на території України не виявлений. Про це свідчать дані, отримані із референс-лабораторії Public Health England Colindale у Лондоні.

Серед п'яти штамів коронавірусу, що циркулюють в Україні, нового британського виду поки немає, - учені - today.ua

До Лондона на аналіз було відправлено зразки біологічного матеріалу від 50 українців, хворих на коронавірус. Задля отримання найбільш об'єктивних і достовірних даних хворих брали не з одного, а із різних регіонів України. Зокрема, в Лондон відправили біоматеріали пацієнтів із Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей і міста Київ.

Відповідно до проведених тамтешніми спеціалістами аналізів, так званого "британського" вірусу серед українських пацієнтів не виявлено. Натомість Україною циркулюють пять, доволі поширених у Європі, штамів коронавірусу, що належать до глобальної генетичної лінії В, яка походить із Китаю.

Серед п'яти штамів коронавірусу, що циркулюють в Україні, нового британського виду поки немає, - учені

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зокрема, в Україні зареєстровані такі штами коронавірусу:

  • В1 – віруси цієї групи походить з Італії та належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи;
  • В1.1 – віруси генетичної лінії В1, які відрізняються трьома нуклеотидними замінами (SNPs 28881GA, 28882GA, 28883GC);
  • В1.1.1 – ці коронавіруси виявлені одночасно і в країнах ЄС, і в Британії, але це не той "британець", який чіпляється до людей вдвічі-втричі частіше;
  • В1.5 – цей штам походить із Іспанії, і він належить до  найбільшої групи вірусів, що функціонують на європейському континенті;
  • В2 – віруси цієї групи циркулюють на всіх континентах майже в 60 країнах світу.

У зв'язку з тим, що вірус почав швидше мутувати, з українського ЦЗГ (Центру громадського здоров'я) тепер щомісяця надсилатимуть вибірку біологічного матеріалу на дослідження у Лондон.

Нагадаємо, спеціалісти вважають, що коронавірус в Україні досяг велетенських масштабів, а статистика від МОЗ не відтворює реальної картини захворюваності.