Все - на коронавірус: в Україні припиняють прийом планових пацієнтів, залишаються тільки ургентні

Коронавірус вносить в Україні великі корективи в роботу медичної галузі. Від сьогодні всі лікарні країни припиняють прийом планових пацієнтів. Прийматимуть тільки ургентних, по швидкій допомозі. Медустанови переходять на лікування ковідних хворих. Про це сьогодні на брифінгу повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Все - на коронавірус: в Україні припиняють прийом планових пацієнтів, залишаються тільки ургентні - today.ua

"З понеділка всі планові госпіталізації заборонені, наші лікарні приймають тільки ургентних хворих і, виключно, хворих на коронавірус", - заявив санлікар.

Ляшко каже, що таке рішення було ухвалене після селекторної наради центру з регіонами країни. Таким чином, країна переходить на другий етап реагування на поширення COVID-19. Все - на коронавірус: в Україні припиняють прийом планових пацієнтів, залишаються тільки ургентні Сумарна кількість ліжок для ковідних хворих буде збільшена до 80 тисяч. Зараз їх в країні тільки 50 тисяч. Крім того, поставлено завдання за місяць забезпечити киснем близько 80% ліжок для коронавірусних хворих (загалом 60 тисяч ліжок). Головний санлікар закликав усіх закінчувати ігри з коронавірусом і переходити до неухильного дотримання карантинних норм. Інакше медики змушені будуть переходити до третього етапу реагування, коли доведеться розгортати тимчасові госпіталі в пристосованих приміщеннях.

"Ми повинні зробити все, від нас залежне, щоб у медичній системі не сталося колапсу. Україна і медична система охорони здоров'я - не гумові", - застеріг Ляшко.

Водночас деякі джерела інсайдять, що вжиті заходи ситуації вже не врятують. Вітчизняна медицина близька до колапсу.

"Нам джерела розповіли, що це не врятує ситуацію, а реакція вже запізніла. Уже всі в медичних колах говорять, що ситуація вже критична з коронавірусом, і система охорони здоров'я зараз почне" задихатися ", - пише Telegram-канал "Женщина с косой".

Все - на коронавірус: в Україні припиняють прийом планових пацієнтів, залишаються тільки ургентні Нагадаємо, вся територія України вже опинилася в червоній і помаранчевій зонах. Причому, епідеміологи кажуть, що незабаром вся країна може стати суцільною червоною зоною.