Лікар назвала найперший симптом коронавірусу, який приходить раніше за всіх

Не висока температура і не втрата нюху є першими симптомами коронавірусу. За кілька днів до того як пацієнта "накриє" очевидними і вже відомими симптомами COVID-19, майже в усіх хворих з'являється один і той же симптом. Просто часто люди не пов'язують його з коронавірусом. Йдеться про сильний головний біль, розповіла невролог лікарні інтенсивних методів лікування та швидкої медичний допомоги Наталія Глущенко.

Лікар назвала найперший симптом коронавірусу, який приходить раніше за всіх - today.ua

Доктор пояснює це тим, що коронавірус вражає не тільки легені людини, але й її нервову систему. Причому цей головний біль настільки гострий, що люди починають підозрювати у себе різні патології, йдуть обстежуватися на МРТ, але при цьому категорично відкидають, що вони можуть бути хворі на коронавірус. І лише через якийсь час після цього головного болю, в "гру" вступають вже відомі всім симптоми: втрата нюху, сухий кашель і висока температура. Лікар назвала найперший симптом коронавірусу, який приходить раніше за всіх

"Якщо ви запитаєте родичів або знайомих, які хворіли ковідом, то вони вам скажуть, що за кілька днів до появи основних симптомів їх мучив сильний головний біль", - говорить доктор Глущенко.

Ще одним симптомом може бути сильне запаморочення. У поєднанні з головним болем вони можуть бути ознаками інсульту. І хоча далеко не усіх коронавірусних хворих трапляються інсульти, проте порушення кровообігу, в тому числі і мозкового - одне з найбільш частих ускладнень.

Вже не секрет, що коронавірус сильно згущує кров і запускає процес утворення тромбів в організмі. Тому інсульти - одне з найбільш грізних ускладнень у перехворілих на COVID-19.

Нагадаємо, вчені назвали п'ять ознак безсимптомного коронавірусу. Один із них - сильна слабкість. Причому більш ніяких явних симптомів може не спостерігатися. Лікарі пояснюють таку слабкість тим, що організм кидає всі свої сили на подолання інфекції, і тому інфікована людина відчуває занепад сил.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua