Щеплення від коронавірусу можна робити не всім: є захворювання, при яких воно стає смертельним

Вакцинацію від коронавірусу, навіть коли вона пройде всі випробування, і стане доступна усім жителям земної кулі, отримають не всі. Є група людей з певними захворюваннями, яким щеплення від коронавірусу буде категорично протипоказане.

Щеплення від коронавірусу можна робити не всім: є захворювання, при яких воно стає смертельним - today.ua

Зокрема, її категорично не можна робити людям, які отримують імунодепресивні препарати, каже лікар-імунолог Владислав Жемчугов. Йдеться, в першу чергу, про онкологічні захворювання. Адже багато онкохворих, особливо тих, які пережили трансплантацію, отримують препарати для пригнічення імунної системи, щоб не було реакції відторгнення.

Ще одна група людей, яким протипоказане щеплення від коронавируса - люди з запальними, аутоімунними захворюваннями і системними захворюваннями крові.

Щеплення від коронавірусу можна робити не всім: є захворювання, при яких воно стає смертельним При цьому саме в таких людей коронавірус протікає особливо важко і нерідко може завершитися летально. Тобто виходить дилема: з одного боку, таким хворим в першу чергу потрібен захист від коронавірусу, з іншого боку - щеплення може їм нашкодити.

"Виходить, з одного боку є показання, а з іншого, навпаки, протипоказання. Тому всі подібні питання, пов'язані з вакцинацією, повинен вирішувати лікар пацієнта", - говорить Владислав Жумчугов.

Нагадаємо, російський президент Володимир Путін домовився зі своїм білоруським колегою Олександром Лукашенком про випробування російської вакцини від коронавірусу на білоруських добровольцях.