Вакцина від коронавірусу може виявитися безсилою: страшне зізнання лікаря

Усі розроблені в світі вакцини від COVID-19, можуть виявитися неефективними і безсилими. Таку невтішну думку висловив в інтерв'ю виданню obozrevatel ізраїльський лікар-анестезіолог Борис Бриль.

Вакцина від коронавірусу може виявитися безсилою: страшне зізнання лікаря - today.ua

Медик пояснює свою невпевненість тим, що ніхто в світі ще не знає, як поведеться вакцина в організмі щепленої людини. Іншими словами, скільки організму вдасться виробити антитіл, і на який період їх вистачить, щоби протистояти недузі. Може так статися, що імунітету від вакцини вистачить лише на 3-4 місяці.

"Ми ще не знаємо, скільки часу зберігатимуться антитіла", - висловив побоювання лікар.

Вакцина від коронавірусу може виявитися безсилою: страшне зізнання лікаря Підставою для такого невтішного припущення послужили повторні випадки захворювання, які реєструються по всьому світу. Виходить, що антитіл, які виробив організм людини, що перехворіла на ковід, вистачило зовсім ненадовго.

Правда, доктор Бриль зауважив, що при щепленнях, як правило, антитіл в організмі виробляється більше, ніж при справжній хворобі. Тому робити якісь висновки поки передчасно, хоча слід бути готовими до всього.

Вакцина від коронавірусу може виявитися безсилою: страшне зізнання лікаря Можливий варіант, коли одного щеплення вистачить на все життя людини. Це було б, звичайно, ідеальним варіантом. Однак якщо навіть щеплення вистачатиме на півроку-рік, то це вже можна вважати перемогою над цим грізним захворюванням, вважає лікар.

Нагадаємо, турецькі медики опублікували результати спостережень за людьми, що перехворіли на коронавірус, які особливо невтішні для чоловіків. Виявляється, у половини представників сильної статі після захворювання різко знижується кількість тестостерону в організмі.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel