В Україні запровадять паспорти вакцинації від коронавірусу, - Степанов

Всі українці, які одержали щеплення від коронавірусу, отримуватимуть паспорти вакцинації, як і громадяни Євросоюзу. Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

В Україні запровадять паспорти вакцинації від коронавірусу, - Степанов - today.ua

"Все, що ви говорите про паспорти, про всі інші документи, які будуть отримувати громадяни Європейського Союзу, так само їх отримуватимуть громадяни України", - заявив глава МОЗ.

Степанов сподівається, що масова вакцинація від коронавірусу стартує в Україні вже в лютому. Нібито перші 100 тисяч доз вакцини Україні пообіцяли в рамках ініціативи COVAX. Про це раніше говорив головний санлікар України Віктор Ляшко.

За словами Ляшка, 6 січня в Україну прийшов лист із Глобального альянсу з вакцин та імунізації, в якому містилося питання, чи може наша країна підтвердити можливість прийняти мРНК-вакцину. Це препарат, який виготовляється на основі рибонуклеїнової кислоти. Він вимагає особливих умов зберігання: при температурі від - 20 до - 80 градусів по Цельсію. Вже 8 числа Україна дала ствердну відповідь.

В Україні запровадять паспорти вакцинації від коронавірусу, - Степанов І хоча в листі не було названо препарат, проте Ляшко вважає, що це німецько-американська вакцина від коронавірусу розробки компанії Pfizer/BioNTech, бо саме вона - єдина дозволена вакцина мРНК.

Таким чином, вже в лютому, Україна має намір приступити до вакцинації від коронавірусу. Першими мають прищепити медиків, військових на передовій і літніх людей.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні немає державних потужностей для зберігання вакцини від коронавірусу, яка вимагає наднизьких температур. Тому будуть використовувати потужності приватних фірм.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel