З наступного року в Україні швидка допомога вже не для всіх буде "швидкою". У диспетчерській вирішуватимуть, які виклики термінові і вимагають негайного обслуговування, а які можуть почекати. Про це розповів на брифінгу глава МОЗ України Максим Степанов.
З наступного року всі дзвінки, які надходять на номер "103", будуть ділитися на чотири категорії, каже міністр. Основний критерій - характер виклику, за яким визначатимуть, куди медикам потрібно мчати щодуху, а куди можна приїхати трохи пізніше.
"Це - критичний, терміновий, невідкладний і непрофільний. Це безпосередньо впливає на час приїзду", - розповів Максим Степанов.
У разі критичного виклику, швидка допомога має бути у пацієнта миттєво, тобто за лічені хвилини. Далі - інтервал прибуття збільшується відповідно від однієї категорії до іншої. Звичайно, якщо буде така можливість, то на непрофільні виклики лікарі також приїжджатимуть швидко, але критичним - зелене світло.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нині швидкій допомозі не завжди вдається вкластися у відведений час. Так, глава МОЗ інформував, що зараз лише приблизно третина всіх карет швидкої допомоги прибувають у встановлені часові нормативи, інші їдуть довше. Правда, вже в наступному році цей показник мають намір довести до 60%, у 2022 - до 75, а в 2023 - до 85%.
Допоможе в цьому не тільки поділ викликів на категорії, а й принцип екстериторіальності, який також буде запроваджено з наступного року. Тобто, неважливо до якої області належить швидка допомога. Якщо на момент виклику вона перебуватиме до пацієнта ближче від усіх, то саме вона має прибути на виклик.
Будуть розроблені чіткі маршрути для карет швидкої допомоги, а також - чіткі рекомендації, в які медустанови потрібно буде везти пацієнтів з тими чи іншими захворюваннями.
Нагадаємо, в Києві швидка допомога не встигла вчасно приїхати на виклик через незаконно встановлений шлагбаум. Бригаді медиків довелося покинути автомобіль і добиратися до пацієнта пішки. Через це дорогоцінні хвилини були втрачені, і чоловік помер.