Вже на цьому тижні в Україні щодня будуть заражатися коронавірусом до 5 тисяч людей, - Степанов

Вже на цьому тижні щоденна чисельність хворих COVID-19 може досягти 5 тисяч осіб. Такий похмурий прогноз озвучив на брифінгу міністр охорони здоров'я України Максим Степанов, передає телеканал "112 Україна".

Вже на цьому тижні в Україні щодня будуть заражатися коронавірусом до 5 тисяч людей, - Степанов - today.ua

Глава МОЗ зазначив, що вже минулого тижня кілька днів поспіль статистика захворюваності трималася на позначці понад 4,5 тисячі в день. Якщо залишатиметься таке ж легковажне ставлення до рекомендацій і правил дотримання карантинних заходів, то тенденція до зростання чисельності хворих буде зберігатися.

На сьогодні, каже міністр, в порівнянні із середнім місяцем літа, липнем, кількість ковідних хворих, що одночасно знаходяться в стаціонарах, зросла майже в п'ять разів. Статистика й справді пригнічує: якщо в липні на лікарняних ліжках перебувало з коронавірусом одночасно близько 3,5 тисячі осіб, то на сьогодні в стаціонарних відділеннях країни рятують від цієї напасті 16 745 людей.

В цілому на сьогодні завантаженість ліжок в лікарнях першої хвилі в середньому по країні становить 55,3%. У той же в час в окремих областях завантаженість вже набагато вище цього усередненого показника. Зокрема, відсоток завантаженості ліжок вище в Києві, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Київській, Луганській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській областях.

При цьому, як говорив міністр раніше, справа не тільки в потужності лікарень, яку ще можна збільшити, а в тому, що просто забракне медиків, щоб їх обслуговувати. На жаль, людський ресурс вітчизняної медицини не бескінечний. І тому може статися так, що ліжка в лікарнях не буде кому обслуговувати.

ДЖЕРЕЛО112.ua