Вчені розповіли, як артеріальний тиск впливає на розумові здібності людини

Підвищений артеріальний тиск може стати причиною не тільки гіпертонічної хвороби або, ще гірше, інсульту, але й вплинути на когнітивні (розумові) здібності людини. До такого висновку прийшли бразильські вчені з федерального університету Мінас-Жерайс. Результати досліджень медики опублікували в журналі Hypertension.

Вчені розповіли, як артеріальний тиск впливає на розумові здібності людини - today.ua

Вчені обробили величезний масив інформації про 7000 дорослих громадян країни, вік яких на старті дослідження становив 59 років. Для досліджень брали людей, тиск яких зовсім ненабагато перевищує норму. Зокрема, бралися люди із систолічним тиском від 121 до 139 мм рт. ст. або з тиском діастоли від 81 до 89 мм. рт. ст ..

При цьому навіть при такому незначному, здавалося б, підвищенні артеріального тиску розумові здібності піддослідних знижувалися. Крім того, вчені також встановили, що зниження розумових здібностей не залежить від того, як довго у людини тримається підвищений артеріальний тиск. Навіть короткочасне його підвищення відразу призводило до зниження когнітивних здібностей. Вчені розповіли, як артеріальний тиск впливає на розумові здібності людини Крім того, вчені зробили на основі своїх досліджень ще один висновок: у людей, які тримають під контролем свій артеріальний тиск, розумові здібності піддаються меншому збитку, ніж у тих, хто свій тиск не контролює.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, як можна швидко знизити артеріальний тиск, якщо під рукою немає ніяких лікарських засобів.

ДЖЕРЕЛОahajournals