Вчені назвали ще одне захворювання, при якому коронавірус може виявитися смертельним

Чим більше людство накопичує досвіду боротьби і виживання при коронавірусі, тим більше робить невтішних відкриттів, пов'язаних із цим недугом. Зокрема, йдеться про супутні захворювання, які збільшують летальність при коронавірусі.

Вчені назвали ще одне захворювання, при якому коронавірус може виявитися смертельним - today.ua

Якщо раніше вже було ясно, що ризик смертельного результату підвищується при цукровому діабеті і деменції, то тепер з'явилися дані про ще одне захворювання, яке, на жаль, в поєднанні з COVID-19 може стати для багатьох смертним вироком. Йдеться про хвороби нирок.

Вчені назвали ще одне захворювання, при якому коронавірус може виявитися смертельним До такого невтішного висновку прийшли вчені з Великобританії, передає видання strana. Вони узагальнили дані 372 пацієнтів, які потрапили до лікарень з діагнозом COVID-19 в проміжку з 10 березня по 23 липня. У 216 з них були хвороби нирок - або хронічні, або викликані інфекцією. У решти 156 пацієнтів таких проблем не було.

Так ось: із цих 156 пацієнтів померло тільки 32 людини. Решта 75 померлих припали на частку тих, у кого були проблеми з нирками. Тобто в групі "нирочників" летальність склала 35%, тоді як серед решти хворих - тільки 20%.

Вчені-медики пов'язують такий результат не так із самою хворобою нирок, як із використанням токсичних препаратів при лікуванні цього органу, що посилює вплив коронавірусу на організм.

Нагадаємо, ВООЗ назвала єдиний препарат, який показав свою ефективність при боротьбі з коронавірусом. Це - дексаметазон. При цьому розрекламований "Ремдесівір» не зменшує смертності серед пацієнтів і не полегшує перебігу хвороби.

ДЖЕРЕЛОstrana