У ВООЗ назвали єдиний препарат, що реально допомагає при коронавірусі: все решта – малоефективне

У ВООЗ назвали препарат, який реально може врятувати від коронавірусу, якщо він протікає у важкій формі. І це – зовсім не широко розрекламований "Ремдесивір", який дехто розглядає майже як панацею від захворювання. Йдеться про інші ліки.

У ВООЗ назвали єдиний препарат, що реально допомагає при коронавірусі: все решта – малоефективне - today.ua

Кортикостероїд дексаметазон – єдиний препарат, ефективність якого при важкому перебігу коронавірусу доведена емпірично. Про це заявив на брифінгу Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.

У ВООЗ назвали єдиний препарат, що реально допомагає при коронавірусі: все решта – малоефективне

"На цей час кортикостероїд дексаметазон, як і раніше, є єдиним терапевтичним засобом, що показав свою ефективність проти Covid-19 для пацієнтів із хворобою у важкій формі", - наголосив очільник ВООЗ.

У ВООЗ звертають увагу, що цей препарат ефективний саме при важких формах коронавірусу.

Водночас препарат "Ремдесивір", який був розроблений у США як ліки для боротьби з лихоманкою Ебола, а цьогоріч начебто непогано зарекомендував себе у боротьбі з коронавірусом, ВООЗ не визнає ефективними. Попри те, що це – єдиний сертифікований препарат від коронавірусу, спеціалісти ВООЗ відзначають, що він не збільшує шансів на виживання хворих на ковід і не скорочує тривалість хвороби, Крім того, він не зменшує шансів пацієнта бути підключеним до апарату ШВЛ, наголошують у ВООЗ.

До речі, щеплення від коронавірусу для сім'ї з чотирьох осіб коштуватиме понад 4 тисячі гривень. Тобто, сім'ям невисокого достатку доведеться віддати за вакцину останні заощадження або й навіть влізти у борги.

ДЖЕРЕЛОglavcom