Томатний сік може істотно знизити артеріальний тиск, проте є одна деталь

Регулярне вживання томатного соку може стати панацеєю від серцево-судинних захворювань. Або, принаймні, істотно знизити ризик інсульту. Такою, обнадійливою для гіпертоніків, інформацією поділилися японські вчені з Токійського медичного і стоматологічного університету. Отримані ними результати були опубліковані в журналі Food Science and Nutrition.

Томатний сік може істотно знизити артеріальний тиск, проте є одна деталь - today.ua

Для досліджень було взято 481 добровольця - 297 жінок і 184 чоловіки. Єдиною умовою дослідження було регулярне вживання томатного соку в необмежених кількостях. Експеримент тривав рік.

Рік по тому медики обстежили стан здоров'я учасників експерименту. Зокрема, стан їхньої серцево-судинної системи і рівень артеріального тиску, порівнявши його з тим, що було рік тому.Томатний сік може істотно знизити артеріальний тиск, проте є одна деталь З'ясувалося, що у 94 осіб за цей рік суттєво знизився артеріальний тиск. А ще у 125 добровольців зафіксовано зниження вмісту ліпопротеїнів низької щільності (поганого холестерину) в крові. Тобто наочно - позитивний вплив соку з томатів на серцево-судинну систему людини.

При цьому дослідники відзначають, що цей ефект незалежний від того, чоловік це чи жінка, а також від віку людини. Правда, при цьому є одна деталь: томатний сік, який вживали учасники експерименту, був без солі.

Нагадаємо, вчені також говорять про незаперечну користь шпинату для нормалізації тиску. Ця рослина також зміцнює імунітет, сприяє зниженню ваги і запобігає процесу старіння судин.

ДЖЕРЕЛОglavred.info