Тест на коронавірус тепер можна буде робити в приватних лабораторіях безкоштовно

Незабаром тест на коронавірус можна буде зробити безкоштовно не тільки в державних медустановах, але і в приватних лабораторіях. Таке рішення було прийнято Кабміном, щоб розвантажити державні лабораторії і скоротити час очікування результатів тесту.

Тест на коронавірус тепер можна буде робити в приватних лабораторіях безкоштовно - today.ua

Уряд вирішив виділити гроші лабораторним центрам, які належать до сфери управління Міністерства охорони здоров'я для фінансування проведення ПЛР-тестів приватними лабораторіями. Для цього було внесено зміни до постанови Кабміну № 372 від 6 травня 2020 року. З бюджету буде виділено для цих цілей додатково 100 мільйонів гривень.

Таким чином, тепер громадяни зможуть безкоштовно пройти ПЛР-тести не тільки в державних лаборатіоріях, але і в приватних.

Тест на коронавірус тепер можна буде робити в приватних лабораторіях безкоштовно

Крім того, Кабмін виділив додатково 160 млн 898 тисяч гривень на закупівлю додаткового лабораторного обладнання та витратних матеріалів для проведення лабораторних досліджень методом ПЛР для двох лабортаторних центрів, що знаходяться в розпорядженні Міністерства охорони здоров'я. Йдеться про Державну установу "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я", а також про іншу держустанову - "Український науково-дослідний протичумний інститут імені Мечникова.

Нагадаємо, глава Мінздава Максим Степанов звернувся до співгромадян із проханням дотримуватися елементарних карантинних вимог: ретельно мити руки, дезінфікувати поверхні і дотримуватися соціальної дистанції. Тим самим, каже міністр, ми можемо скоротити кількість випадків зараження коронавірусів.

ДЖЕРЕЛОunian